Ha egy személynek vannak benne pancreas rák okozta tünetei és tünetei, bizonyos okleveleket és vizsgálatokat fognak végrehajtani az ok megtalálásához. Ha rákot találnak, több vizsgálatot fognak végrehajtani a rák mértéke (szakaszának) meghatározására.
Kezelőorvosa megkérdezi orvosát, hogy többet tudjon a tüneteiről. Az orvos kérheti a lehetséges kockázati tényezőket is, beleértve a családtörténetet is.
Orvosa megvizsgálja Önt is, hogy keresse a hasnyálmirigyrák vagy egyéb egészségügyi problémák jeleit. A vizsga valószínűleg elsősorban a hasára koncentrál. A hasnyálmirigyrák egyes esetekben a májban vagy az epehólyagban megduzzad, amit az orvos a vizsga során érezhet. A bőrét és a szeme fehérjét ellenőrizni fogja a sárgaság (sárgulás).
Ha a vizsga eredményei rendellenesek, orvosa valószínűleg megrendeléseket tesz a probléma megtalálása érdekében. Lehetséges, hogy a gasztroenterológus (az orvos, aki az emésztőrendszeri megbetegedéseket kezeli) további tesztek és kezelések esetén.
A képalkotó tesztek röntgensugarakat, mágneses mezőket, hanghullámokat vagy radioaktív anyagokat használnak a test belsejének képalkotásához. A képalkotó vizsgálatokat több okból lehet elvégezni a hasnyálmirigyrákos megbetegedés diagnózisát megelőzően és azt követően is, beleértve:
A CT átvizsgálja a szervezet részletes keresztmetszeti képeit. A CT-vizsgálatokat gyakran használják a hasnyálmirigy-rák diagnosztizálására, mert jól láthatók a hasnyálmirigyek. Segítenek megmutatni, hogy a rák a hasnyálmirigy közelében található szervekre, valamint a nyirokcsomókra és a távoli szervekre terjedt-e el. A CT segít meghatározni, hogy a műtét jó kezelési lehetőség lehet-e.
Ha az orvos úgy gondolja, hogy hasnyálmirigy-rákja van, előfordulhat, hogy speciális CT-típusot kapsz többfázisú CT vagy a hasnyálmirigy protokoll CT vizsgálat. A vizsgálat alatt különböző CT-készleteket vesznek fel néhány percen keresztül intravénás (IV) kontraszt beadása után.
CT-irányított tűbiopszia: A CT-vizsgálatokat arra is felhasználhatjuk, hogy a biopsziagot egy feltételezett hasnyálmirigyrákba vezessük. De ha szükség van egy tűs biopsziára, a legtöbb orvos szívesen végzi az endoszkópos ultrahangot (az alábbiakban leírt módon), hogy a tűt helyezze a helyére.
Az MRI-vizsgálatok röntgensugarak helyett röntgensugarakat és erős mágneseket használnak a testrészek részletes ábrázolásához. Az orvosok többsége szívesen vizsgálja a hasnyálmirigyet CT-vizsgálattal, de az MRI is elvégezhető.
Speciális MRI-vizsgálatok is alkalmazhatók olyan betegeknél, akiknek hasnyálmirigy-rákja lehet:
Az ultrahangos vizsgálatok hanghullámokat használnak olyan szervek, mint például a hasnyálmirigy képalkotására.
Hasi ultrahang: Ehhez a próbához egy pálca alakú szondát mozgatnak a hasüreg felett. Hanghullámokat bocsát ki, és érzékeli a visszhangokat, amikor leereszkednek a szervekről. Ha nem tisztázott, hogy mi okozhat egy személy hasi tüneteit, akkor ez lehet az első teszt, mert könnyen elvégezhető, és nem tesz ki személyeket sugárzásnak. De ha a jelek és a tünetek valószínűleg a hasnyálmirigyrák okozta, a CT rendszer gyakran hasznosabb.
Endoszkópos ultrahang (EUS): Ez a vizsgálat pontosabb, mint a hasi ultrahang, és nagyon hasznos lehet a hasnyálmirigyrák diagnosztizálásában. Ezt a tesztet egy kis ultrahangos próbával végezték el egy endoszkóp csúcsán, amely egy vékony, rugalmas cső, amelyet az orvosok az emésztőrendszer belsejébe néznek.
Ehhez a teszthez előbb le kell szedni (gyógyszeres kezelésre, hogy álmos legyen). Ezután a szájon vagy az orrán, a gyomoron keresztül, és a vékonybél első részébe kerül. Ezután a hasnyálmirigy felé mutat, amely a vékonybél mellé van. Az endoszkóp csúcsán lévő szonda nagyon közel lehet a hasnyálmirigyhez, így ez egy nagyon jó módja annak, hogy megvizsgálja a hasnyálmirigyet. Ha egy daganat látható, egy kicsi, üreges tűt lehet átadni az endoszkópnak, hogy biopsziamintát kapjon.
Ez egy képalkotó vizsgálat, amely a hasnyálmirigy-csatornákra és az epeutakra néz, hogy megakadályozzák, szűkültek vagy táguljanak. Ezek a vizsgálatok segíthetnek megmutatni, hogy van-e valakinek a hasnyálmirigy daganata, amely blokkolja a csatornát. Segítenek a műtét megtervezésében is. A tesztet különböző módon lehet elvégezni, mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai.
Endoszkópos retrográd cholangiopancreatográfia (ERCP): Ehhez a teszthez egy endoszkópot (egy vékony, hajlékony csövet egy apró videokamerával a végén) vezetnek le a torokban, a nyelőcső és a gyomor, valamint a vékonybél első részében. Ez általában akkor történik, amikor szedált (gyógyszeres kezelés, hogy álmos legyen).
Az orvos az endoszkópon keresztül nézheti meg a Vater ampulláját (ahol a közös epevezeték a vékonybélbe ürül). Az orvos katétert (nagyon kicsi csövet) vezet az endoszkóp csúcsán keresztül és a közös epevezetékbe. Kis mennyiségű festéket (kontrasztanyagot) adunk be a közös epevezetékbe, és x-sugarakat veszünk. Ez a festék körvonalazza az epe és a hasnyálmirigy csatornákat. A röntgenfelvételek szűkületet vagy elzáródást mutatnak ezeken a csatornákon, amelyek a hasnyálmirigyrák okozta. A vizsgálatot végző orvos egy kis ecsetet is elhelyezhet a csövön keresztül, hogy eltávolítsa a sejteket biopsziához (lásd alább).
Az ERCP-t arra is felhasználhatjuk, hogy egy stentet (kis csövet) helyezzünk az epe- vagy hasnyálmirigy-csatornába, hogy nyitva tartsuk, ha egy közeli tumor lenyomja. Ezt részletesebben a hasi sebészet palliatív sebészete a hasnyálmirigyrákra vonatkozó fejezetben részletesen ismertetjük.
Mágneses rezonancia kolangiopancreatográfia (MRCP): Ez nem invazív módja annak, hogy a hasnyálmirigy és az epevezetékeket ugyanazon típusú gépen vizsgálják, amelyet a standard MRI-vizsgálatokhoz használnak. Az ERCP-vel ellentétben nem igényel kontrasztfesték infúziót. Mivel ez a vizsgálat nem invazív, az orvosok gyakran használják az MRCP-t, ha csak a hasnyálmirigy és az epevezetékeket vizsgálják. De ez a teszt nem használható arra, hogy biopsziás mintákat kapjon a tumorokról, vagy hogy a sztenteket a csatornákba helyezze.
Perkután transzhepatikus kolangiográfia (PTC): Ebben az eljárásban az orvos egy vékony, üreges tűt helyez el a hasi bőrön és egy epevezetéken keresztül a májban. Ezután egy kontrasztfestéket injektálunk a tűn keresztül, és az x-sugarakat az epével és a hasnyálmirigy-csatornákon áthalva veszik át. Az ERCP-hez hasonlóan ez a megközelítés alkalmazható folyadék- vagy szövetminták bevitelére, vagy egy sztent behelyezésére egy csatorna számára, hogy megőrizze nyitottságát. Mivel ez inkább invazív (és több fájdalmat okozhat), a PTC-t általában nem használják, hacsak az ERCP-t már nem kipróbálták, vagy valamilyen okból nem lehet végrehajtani.
Ez a teszt, más néven Octreoscan, nagyon hasznos lehet hasnyálmirigy neuroendokrin tumorok (NETs) kialakulásában. A hormonszerű anyag neve octreotid amely egy radioaktív anyaghoz van kötve vénába kerül. Az oktreotid a véren keresztüljár és számos típusú NET sejtekhez kötődik (bár kevésbé hasznos az inzulinómák esetében).
Néhány órával az injekció beadása után egy speciális kamerát használhatunk arra, hogy megmutassuk, hol van a radioaktivitás a szervezetben. A következő néhány napban több beolvasást is lehet végezni.
Ez a szkennelés is segíthet a kezelésben. Az SRS-vizsgálatokat mutató NET-ok gyakran megszűnnek, ha oktreotiddal kezelik.
A PET-beolvasás során egy kevéssé radioaktív cukor formájában fecskendeznek be, amely elsősorban rákos sejtekben gyűjti össze. Ezután egy speciális kamerát használnak a szervezetben található radioaktivitás területének képalkotására.
Ezt a tesztet néha az exokrin hasnyálmirigyrákoktól való elterjedésre keresik, de mivel a NETs lassan növekszik, nem mutatják jól a PET-vizsgálatokat.
PET / CT vizsgálat: A speciális gépek egyszerre PET és CT szkennelést is végezhetnek. Ez lehetővé teszi az orvos számára, hogy összehasonlítsa a nagyobb radioaktivitású területeket a PET-szkenneléssel, a CT részletesebb megjelenésével. Ez a teszt segít meghatározni a rák fokát (mértéke). Különösen hasznos lehet a hasnyálmirigyen túlterjedő rák észlelésére, és műtéttel nem kezelhető.
Ez egy röntgenvizsgálat, amely az ereket vizsgálja. Kis mennyiségű kontraszt festéket adnak be egy artériába, hogy körvonalazzák az ereket, majd röntgenfelvételt készítenek.
Az angiogram megmutatja, hogy egy adott területen a vér áramlását blokkolja vagy tömöríti-e a daganat. Rendellenes véredényeket (a rákot is táplálva) jeleníthet meg a területen. Ez a vizsgálat hasznos lehet annak megállapításához, hogy egy hasnyálmirigy-rák nőtt-e bizonyos véredények falain keresztül. Főleg segít a sebészeknek eldönteni, hogy a rák teljesen eltávolítható-e az életfontosságú erek károsítása nélkül, és segíthet nekik a műtét megtervezésében.
Az angiográfiát olyan hasnyálmirigy-NET-k keresésére is fel lehet használni, amelyek túl kicsiek ahhoz, hogy más képalkotási teszteken is megfigyelhetők legyenek. Ezek a daganatok okozzák a testet, hogy több véredényt “táplálja” a daganatos betegségben, ami gyakran látható angiográfián.
A röntgen angiográfia kellemetlen lehet, mert az orvosnak kis katétert kell a hasnyálmirigyhez vezető artériába helyezni. Általában a katétert a belső combjánál egy artériába helyezzük, és a hasnyálmirigy felé vezetjük. A helyi érzéstelenítőt gyakran használják a terület zsibbadására a katéter behelyezése előtt. Amint a katéter a helyén van, a festéket beinjektálják, hogy körvonalazzák az összes edényt, miközben a röntgenfelvételeket veszik.
Az angiográfia CT-szkennerrel (CT angiográfia) vagy MRI-szkennerrel (MR angiográfia) is elvégezhető. Ezeket a módszereket gyakrabban használják fel, mivel ugyanazokat az információkat tudják adni anélkül, hogy katéter lenne az artériában. Előfordulhat, hogy még szüksége van egy IV vonalra, hogy a képalkotás során kontrasztfestéket bejusson a véráramba.
Számos vérvizsgálati típus használható a hasnyálmirigyrák diagnosztizálására vagy a kezelési lehetőségek meghatározására, ha megtalálható.
Májfunkciós tesztek: A sárgaság (a bőr és a szemek sárgulása) gyakran a hasnyálmirigyrák első jelei közé tartozik, de számos oka lehet a rákon kívül. Az orvosok gyakran kapnak vérvizsgálatot a sárgaságban szenvedő emberek májfunkciójának értékelésére, hogy segítsen meghatározni az okát.
Például a vérvizsgák, amelyek a különböző típusú bilirubin szintjét (a máj által előállított vegyi anyagot) vizsgálják, segítenek megmondani, hogy a páciens sárgaságát a májban előforduló betegség okozza-e, vagy az epefolyadék elzáródása tumor vagy más betegség).
Tumor markerek: A tumor markerek olyan anyagok, amelyek néha a vérben találhatók, amikor egy személy rákos. A tumor markerek hasznosak lehetnek a hasnyálmirigyrákban:
Ezek közül a tumor marker tesztek közül egyik sem elég pontos ahhoz, hogy biztosan megmondja, van-e valakinek hasnyálmirigy-rák. Ezeknek a daganat markereknek a szintje nem magas a hasnyálmirigyrákos betegeknél, és egyeseknél, akiknek nincs hasnyálmirigyrákuk, más okok miatt ezek a markerek magasak lehetnek. Mégis, ezek a tesztek néha hasznosak lehetnek más tesztek mellett, ha rájönnek rák.
Azoknál az embereknél, akiknek ismert a hasnyálmirigyrák, és akik magas CA19-9 vagy CEA szintekkel rendelkeznek, ezeket a szinteket idővel meg lehet mérni, hogy segítsenek megmondani, mennyire működik a kezelés. Ha az összes rák eltávolításra került, ezeket a vizsgálatokat is elvégezhetjük, hogy megkeressük a rákot.
Egyéb vérvizsgálatok: Más vizsgálatok segíthetnek az ember általános egészségi állapotának (pl. Vese- és csontvelő-funkció) értékelésében. Ezek a tesztek segíthetnek meghatározni, hogy képesek-e ellenállni egy nagyobb művelet stresszének.
Az egyes hasnyálmirigy-hormonok szintjét vizsgáló vérvizsgálatok gyakran segítenek a hasnyálmirigy-neuroendokrin tumorok (NET) diagnosztizálásában. A vér szintjének ellenőrzésére a következő teszteket lehet elvégezni:
Carcinoid tumorok: A karcinoidokhoz vérvizsgálatot lehet végezni a szerotonin keresésére, amelyet sok ilyen daganat okoz. A vizelet a szerotonin és a kapcsolódó vegyi anyagok, például az 5-HIAA és az 5-HTP ellen is tesztelhető.
A karcinoidok vizsgálatát célzó egyéb gyakori vizsgálatok közé tartoznak a vérkísérletek a kromogranin A (CgA), a neuron-specifikus enoláz (NSE), a P anyag és a gasztrin esetében.
Attól függően, hogy hol találhatók a daganat és a beteg tünetei, az orvosok más vérvizsgálatokat is végezhetnek.
Az ember kórelőzménye, fizikai vizsgálata és képalkotó vizsgálati eredményei erősen sugallhatják a hasnyálmirigyrákot, de általában az egyetlen módja annak, hogy biztosak legyünk abban, hogy eltávolítunk egy kis daganatmintát, és megnézzük a mikroszkóp alatt. Ezt az eljárást a szövettani vizsgálat. A biopsziák különbözőképpen hajthatók végre.
Perkután (a bőrön keresztül) biopszia: Ehhez a vizsgálathoz az orvos egy vékony, üreges tűt helyez el a hasán a bőrön keresztül és a hasnyálmirigybe egy kis daganat eltávolítása céljából. Ezt nevezik a finom tűs aspiráció (FNA). Az orvos az ultrahang vagy CT vizsgálatból származó képeket használva helyezi a tűt a helyére.
Endoszkópos biopszia: Az endoszkópia során az orvosok szintén tumor biopsziát végezhetnek. Az orvos egy endoszkópot (egy vékony, rugalmas csövet, egy kis videokamerával a végén) vezet le a torokban és a hasüreg melletti vékonybélbe. Ezen a ponton az orvos vagy endoszkópos ultrahangot (EUS) használhat a tűt a tumorba vagy az endoszkópos retrográdos cholangiopancreatográfiához (ERCP) adni, hogy eltávolítsa az epe- vagy hasnyálmirigycsatornákból származó sejteket. Ezeket a teszteket részletesebben ismertetjük. Ezeket a teszteket nyugtatják (álmosnak), de általában nem szükséges általános érzéstelenítés (mély alvásba helyezés). Az ilyen típusú biopsziák főbb mellékhatásai ritkák.
Sebészeti biopszia: A műtéti biopsziákat most ritkábban végzik, mint a múltban. Hasznosak lehetnek abban az esetben, ha a sebész a rákot eltereli a hasnyálmirigyen, és más szerveket akar megnézni (esetleg biopsziásan) a hasban.
A leggyakoribb módja a műtéti biopszia használata laparoszkópia (néha hívják kulcslyuk műtét). Ezzel az eljárással nyugtató vagy alvó lesz. A sebész több apró metszést (vágást) tesz a hasba, és hosszú, vékony műszereket helyez be. Ezek közül az egyiknek van egy kis videokamerája a végén, hogy hagyja, hogy a sebész belekerüljön a hasba. A sebész megvizsgálhatja a hasnyálmirigyet és más szerveket a daganatokra, és a biopsziás mintákból kiválaszthatja a rendellenes területeket.
A múltban gyakran használták a sebészeket laparotómiával (nagy hasítás a bőrön keresztül a hasrész falába), hogy megvizsgálja a belső szerveket és a biopsziákat. De ez a műtét hosszabb élettartamot igényel, és ritkán használják.
Ritkán előfordulhat, hogy az orvos nem végez biopsziát valakinek, aki a hasnyálmirigyben van, ha a képalkotó tesztek a tumornál mutatják, nagyon valószínű, hogy rákos, és ha úgy tűnik, a műtét eltávolíthatja az egészet. Ehelyett az orvos folytatja a műtétet, amikor is a tumorsejteket meg lehet vizsgálni, hogy megerősítsék a diagnózist. A műtét során, ha az orvos úgy találja, hogy a daganat túlságosan elterjedt ahhoz, hogy teljesen eltávolítható legyen, csak a rák egy mintája távolítható el a diagnózis megerősítéséhez, és a tervezett művelet többi részét leállítják.
Ha a műtét előtt (pl. Kemoterápia vagy sugárzás) tervezik a műtétet, először biopsziára van szükség a diagnózis meggyőződéséhez.
Lásd: A biopsziás és citológiai minták vizsgálata a rákban, hogy többet tudjon meg a különböző típusú biopsziákról, arról, hogy a biopsziaminták a laborban teszteltek-e, és hogy mit fognak mondani az eredmények.
Laboratóriumi vizsgálatok, amelyek kimutatják a rákot
Mivel a megelőzés az egyik legfontosabb rákellenes eszköz, fontos, hogy a rákot a lehető legkorábban kimutassák, mielőtt elterjedne. A figyelmeztető jelzésekért látogasson el a Rákos tünetek oldalra.
Számos rákmegelőző és megelőző vizsgálatot végeznek a rák kimutatására. Azokat a vizsgálatokat soroljuk fel, amelyek alternatívaként vagy kevésbé mérgezőnek tekinthetők, mint a szokásos hagyományos vizsgálatok. Néhány ilyen tesztet a hagyományos orvosok nem használnak, de mindig kérheti őket, hogy vizsgálják meg a tesztet. Fontos megérteni, hogy egyik tesztre sem szabad hivatkozni – egyes tesztek hamis pozitív vagy negatív eredményeket eredményezhetnek. Minden klinikai tényezőt figyelembe kell venni a diagnózis felállításához.
AMAS – Anti-malignin ellenanyag-szűrővizsgálat úgy tervezték, hogy a rákos megbetegedéseket jóval megelőzze más jelek és tünetek előtt, hónapokig, mielőtt a hagyományos orvosi vizsgálatok észlelhetik. Azonban a fejlett rák esetén, ha az antimalignin antitest kiszabadul, a teszt nem fog működni. Ehhez más típusú tesztelés ajánlott. Azt is hallottuk, hogy néhány mellrákos beteg hamis negatívumot kapott ezen a teszten. Ismét fontos, hogy ne támaszkodjunk egyetlen tesztre sem. Az Oncolab ingyenes tesztkészletet küld Önnek orvosához. A teszt 125 dollárral jár, amellett, hogy az orvos irodája díjakat vért húz. Hívja az 1-800-9CATest tesztkészletet és információkat.
Biológiai terepmérés (BTA) egy olyan számítógépes eszköz, amely a vér, a nyál és a vizelet mértéke: a jelen lévő elektronok mennyisége, a pH-mérleg és az ásványi anyagok ezen folyadékokban. Meg fogja mutatni, mennyire egészségesek a sejtjeid. Pontosabban megmutatja, hogy a sejtes környezet túlságosan savas-e, ha túl kevés elektron van a szabadgyökök leküzdésére és / vagy az energia előállítására, vagy ha túl kevés ásványi anyag van a savak puffereléséhez. A tesztre vonatkozó további információkért hívja a (520) 474-4181 telefonszámot.
Rákjelző tesztek: Ezek immunológiai módszerek – rákos markerek, amelyek rákká nőnek, és még akkor is kimutathatók, mielőtt eléri a méretét ahhoz, hogy más módszerekkel kimutatható legyen. Ez a korai felismerési rendszer létfontosságú a korai orvosi beavatkozáshoz, ami jelentősen javítja a helyreállítási esélyeket. A http://www.pathlab2u.com/s-cancer.shtml a következő mutatókat tárgyalja:
CBC vérvizsgálat felsorolja az észlelt mennyiséget körülbelül 44 olyan anyagból, amelyek normálisan megtalálhatók a vérben, és összehasonlítja a vérállapotot a betegség ismert mutatóival. A tesztre vonatkozó további információkért hívja a (702) 832-8485 vagy a 800-208-3444 telefonszámot.
Darkfield mikroszkópia lehetővé teszi az orvosok számára, hogy megtekinthessék a vérsejteket, hogy megnézzék a sejtek egészséges állapotát. Ezután további laboratóriumi vizsgálatokat lehet végezni, hogy átfogóbb képet kapjanak az egyén állapotáról. Dél-Kaliforniában, kérjük, vegye fel a kapcsolatot James Privitera, MD (818) 966-1618-val további információért. Számos naturopáti és alternatív orvos alkalmazza ezt a megközelítést.
A DR-70 a egyszerű vérvizsgálat, amely 13 különböző rákot egyidejűleg jelenít meg. Nagyon specifikus és rákot kap a rák előtt, mielőtt gyanítana, hogy valami rossz. Kb. 100 dollárért jár. A vizsgálat során kimutatható rákok a tüdő, a vastagbél, az emlő, a gyomor, a máj, a végbél, a petefészek, a méhnyak, a nyelőcső, a pajzsmirigy és a hasnyálmirigy, valamint a trofoblaszt és a malignus lymphoma. Az AMDL engedélyt kapott az FDA-tól a PyloriProbe ™ teszt forgalomba hozatalára, amely kimutatja a Helicobacter Pylori gyomorban való jelenlétét, a fekélyek elsődleges okait és a gyomorrák lehetséges okát. A tesztről bővebb információért forduljon az AMDL Inc.-hez, California-ban, a Tustinban, a 714-505-4460 telefonszámon, vagy küldjön e-mailt a következő címre: Ez az email cím védett a spam robotoktól. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. , vagy látogasson el a www.amdl.com weboldalra. Megpróbálunk információt szerezni a teszt pontosságáról.
ElectroDermal Screening (EDS), az akupunktúrán alapuló számítógépes szűrés egy formája. A különböző akupunktúrás pontokon végzett leolvasások alapján az orvosok megismerhetik a szervek és a test egészségét. Azután, hogy a beteg tartja az anyagokat vagy gyógymódokat, miközben az EDS teszteli az akupunktúrás pontokat, az orvos meg tudja mondani, hogy mi reagál a betegre és mi gyógyíthatja meg. Az EDS számos betegség kimutatására használható, plusz vegyi toxinok, táplálék- és anyagi allergiák jelenléte és egyensúlyhiányok a szervezetben. Az elektro-akupunktúrás biofeedback, az EDS egy formája nagyon sikeres a különböző körülmények közötti szűréshez. A rák szűrésénél azonban ajánlatos a hagyományos vérvizsgálatokat, a vérvizsgálatot sötét színű mikroszkóppal és más szűrővizsgálatokat is alkalmazni. Számos naturopath és alternatív orvos áll rendelkezésre, akik EDS-szűrést biztosítanak.
Endoszkópos ultrahang egy másik teszt a tumorok kimutatására és a GI-rák diagnosztizálására. A hagyományos endoszkóppal ellentétben, amely a GI-traktus belsejében néz ki, az endoszkópos ultrahang a szöveten át a környező szervekre néz. Sokszor, ha valami megtalálható, egy biopsziát egy endoszkópos ultrahanggal egyidejűleg kell elvégezni annak megállapításához, hogy ez rákos vagy csak fertőzés. Ezt a technikát arra is használják, hogy segítsen meghatározni a hasnyálmirigyrák stádiumát a műtét nélkül. További információ: KU Medical Center (913) 588-1227. Amint arról Ivanhoe – www.ivanhoe.com.
Limfocita méret analízis amelyet Valentin Govallo, MD, egy orosz immunológus fejlesztett ki. A teszt a limfociták átmérõjét méri, és a páciens vérének mintáján számítja a duzzadt és a normál sejtek számát. Ha a duzzadt limfociták száma túlságosan nagy, vagy ha a normális lymphocyták duzzadt aránya egyensúlyban van, akkor valószínűleg kialakul a rák. (Megjegyzés: A limfocita egy olyan formája, míg a vérsejtek számának növekedése a fertőzés során.)
Maverick Monitoring Teszt (MMT) nem igazán rákos vizsgálat, de mérsékeli a malondialdehid (MDA) szintjét a vizeletben vagy a vérben. Az MDA mennyisége megmondja az orvosnak, hogy mekkora szabadgyökök okozta károsodást a szervezet, valamint hogyan reagál a beteg az étrendi antioxidánsra, attól függően, hogy mennyi MDA-szint csökken egy adott terápiában. A Maverick nem diagnosztizál egy betegséget, hanem kiemeli azokat a lehetséges előfeltételeket, amelyek hozzájárulhatnak egy betegséghez, és segíthetnek egy egészségügyi problémának felismerésében, mielőtt előfordulna. Egy másik érdekes dolog, amit a teszt elvégezhet: mérje meg a kemoterápia és a sugárzás hatásait, és segít meghatározni az antioxidánsok legjobb dózisát ezen hatások ellensúlyozására. A teszt ára körülbelül 56 dollár, és elérhető a (407) 628-3399 telefonszámon.
Pozitron emissziós tomográfia – PET-vizsgálat – A PET úgy működik, hogy dinamikus képet ad a test belsejéről. Ahelyett, hogy a csontokat ábrázolná, mint egy röntgen, vagy a belső szervek és a lágyrészek, mint egy MRI, a PET lehetővé teszi az orvosok számára a test anyagcseréjét. A sejtek az egyszerű cukor glükózt használják energiaforrásként. Azáltal, hogy nyomon követi, mennyi glükóz metabolizálódik a test különböző területein, a PET lehetővé teszi az orvosok számára, hogy térképet készítsenek a szervezet üzemanyag-felhasználásáról. A glükóz meglátása érdekében a nukleáris orvosok radioaktív nyomjelzőket kötnek a glükóz kémiai unokatestvéréhez. Amikor a keveréket páciensnek adják be, a szkenner és a számítógép együtt dolgozik egy kép készítéséhez. Mivel a rákos sejtek gyorsan eloszlanak, a glükózszintet sokkal magasabb arányban lebontják, mint a legtöbb normál sejt, és a megnövekedett aktivitás megmutatkozik a vizsgálat során. Ily módon az orvosok láthatják mind az elsődleges, mind a metasztatikus daganatokat. A PET-beolvasások eltérnek a hagyományos CAT-tól, mivel ez az újabb vizsgálat jobban képes érzékelni a sokkal kisebb, mikroszkopikus mennyiségű ráksejteket, amelyek a kezelés után maradtak, és annak ellenőrzése, hogy a gyanús tömeg valóban rákos. A CAT ugyanakkor csak nagyobb tömegeket képes észlelni, és csak műtéti beavatkozás vagy biopszia igazolhatja, hogy a CAT által kimutatott tömeg rák. A PET-vizsgálat meg tudja győződni arról, hogy még a kis tömegek is rákosak, mert a technika egyfajta cukrot vagy glükózt használ, amely ragyog. A rákos sejtek nagyobb mennyiségű glükózt fogyasztanak, mint a normál sejtek, ezért “melegebb” fényt keltenek, mint a normál sejtek. Annak ellenére, hogy a CAT a méretük alapján azonosítani tudja a gyanús tömegeket, a PET-beolvasások azonosítani tudják azokat a tömegeket, amelyek a magatartásuk alapján rákosak. A PET-vizsgálatokat biopszia helyett használhatják olyan betegeknél, akiket gyanús tüdőkarcinóma, és segít a kezelés irányításában. “A PET lehetővé teszi számunkra, hogy meglássuk a daganat anyagcseréjét” – mondta Conti. “Ebből kiderül, hogy jóindulatú vagy rosszindulatú, ha elterjedt, vagy a kezelés sikeres volt-e Megjegyzés: A Medicare beleegyezett abba, hogy a PET-beolvasásokat térítené meg a tüdőrák kialakulásához és diagnosztizálásához. de a sugárterhelés kisebb, mint a sok CT-vizsgálati eljárásból kapott sugárzás.
Termográfia olyan hőképeket alkalmaz, amelyek új ereket és kémiai változásokat észlelnek a tumor geneziséhez és növekedéséhez. A termográfia megméri az infravörös sugárzást a testünkből, és ezt az információt anatómiai képekké alakítja. A termográfia nagyon korai figyelmeztető rendszert kínál, amely gyakran rákos megbetegedésekkel foglalkozik, mielőtt kimutatható lenne a mammográfia. Ez a megközelítés felismerheti a rákot, ha egy pillanatnyi fizikai fejlődési szakaszban van, amikor még mindig viszonylag könnyen leáll és megfordítja a rák előrehaladását. A legtöbb emlőtumor lassan növekszik 20 évig, mielőtt a tipikus diagnosztikai technikákkal találkozik. A multi-modális megközelítés részeként (klinikai vizsgálat + mammográfia + termográfia) a korai stádiumú rákok 95% -a kimutatható. A termográfia azonban nem képes arra, hogy meghatározza a daganat helyét. Következésképpen a mell termográfiájának szerepe az ultrahang és a fizikális vizsgálat mellett van, nem helyettesítve. Az emlőtermográfiával kapcsolatos további információkért, beleértve a helyeket is, a http://www.iact-org.org/breast_thermography.html weboldalon vagy a http://www.cancure.org/breast_thermography.htm weboldalán találhatók.
T / T antigén teszt Dr. Georg Springer kifejlesztette a rákos megbetegedések többségét, mielőtt bármilyen biopszia fel tudja venni a rák jelenlétét. A T és Tn antigének a vér és a bőrsejtek felszínén lévő fehérjék, amelyeket az immunrendszer antitestek azonosítanak. Ezen antigének koncentrációja a daganattól és a stádiumtól függ. A bőrpróba előre jelezheti vagy jelezheti a rákos megbetegedések valószínű alakulását, még 6-10 évvel az egyéb vizsgálatok előtt. Úgy tűnik, hogy a teszt sikeresen diagnosztizálta a tüdőrák 94% -át és az emlőrák 80% -át. A tesztről további információt a Chicago Medical School (847) 578-3435 telefonszámon lehet felhívni.
A Bio-Pulse Clinic elvárja, hogy olcsó TK-1 vérvizsgálatot ajánl, amelyet postai úton küldünk. Ez a teszt, amely csak egy csepp vért tartalmaz, nagyon pontosnak bizonyul a rák jelenlétének kimutatásában a testben, bár a rák pontos helyzete nem határozható meg. Mi frissítjük ezt az oldalt, ha a teszt elérhető. A Complesys (más néven BioPulse) kizárólagos engedélyt szerzett a Brigham Young Egyetem TK1 rákérzékelő technológiájáról (világszerte elismert jogok), és a lehető leggyorsabban elindítja a tesztet. http://www.complesys.com.
Új ultrahangos érzékelő technológia az Illinois Egyetemnél kifejlesztett Beckman Institute for Advanced Science és Technology lehetővé teszi a rák gyors és pontos kimutatását és diagnosztizálását szikéle nélkül. Egy miniatűr szondát tumorba helyezve, és hanghullám impulzusokat használva a környező szövetek képére, ez a rendszer megkönnyítheti a rák korai felismerését. Az ultrahangos mikroszonda lehetővé tenné egy patológus számára, hogy ugyanazt a célt érje el, mint egy sebészeti biopszia, de gyors és minimálisan invazív eljárással – a szondát tumorba helyezve és a képen egy monitoron megjelenítve a daganatot valós időben azonosítani tudják és osztályozhatják és még az interneten keresztül is elküldheti a képeket bizonyos szakembereknek az azonosításhoz szükséges segítségért. További információért látogasson el a http://www.news.uiuc.edu/scitips/01/05probe.html weboldalra.
Egész test CT vizsgálat: Számos vállalat kezd el egész testvizsgálatokat felderíteni a rákot korai szakaszban. Ezeket “biztonságosnak” tartják. Az FDA azonban figyelmeztetést adott arra, hogy a magas színvonalú számítógépes testképzés az egészségmegőrzéshez a nyilvánosságot veszélyeztetheti a sugárzás kockázatos szintjéhez. Jobb lenne megvizsgálni a fenti tesztek egyikét. Azonban CT szkennelést lehet használni a szabványos röntgensugarak helyett. Az Élethosszabbító Alapítvány a novemberi magazinban jó kérdés volt ezeken a vizsgálatokon. http://www.lef.org/magazine/mag2001/nov2001_awsi.html és http://www.lef.org/magazine/mag2001/nov2001_report_scans_01.html
További vizsgálatok specifikus rákok kimutatására:
Hólyagrák vizsgálata:
Az utóbbi években számos új tesztet dolgoztak ki a hólyagrák diagnózisának elősegítésére. Ezek a vizsgálatok magukban foglalják a hólyag-tumorral kapcsolatos antigén tesztet (BTATM), a BTA stat tesztet, a BTA TRAK® tesztet, a fibrin / fibrinogén degradációs termék tesztet (FDPTM) és az NMP22TM vizsgálatot. Mindegyik vizsgálat elvégezhető vizeletmintákon. A BTA® tesztet úgy tervezték, hogy felismerje a hólyag tumorsejtek reprodukciójából felszabaduló fehérjéket, és értelmezése nem igényel szakembert vagy szakembert. A BTA® teszt a szín megváltoztatásával jelentősen azonosítja a felületes (felületi) húgyhólyag tumorokat. A BTA® tesztcsík teteje sárgára fordul, ha pozitív a húgyhólyagrák esetében, és negatívvá válik zöldre. A BTA stat teszt egy immunológiai vizsgálat, amely felhasználható a visszatérő hólyagrák azonosítására. Az FDP® teszt felismeri a véralvadásgátló fehérjék (fibrin, fibrinogén) bomlástermékeit, amelyek a húgyhólyagrák jelenlétében megemelkednek a vizeletben. Az NMP22TM vizsgálat specifikus fehérjéket méri a nukleáris mátrixból (sejtközpont). Az átmeneti sejtkarcinóma (TCC) kimutatható, nagyjából 67% -os érzékenységgel, ami azt jelenti, hogy a meglévő TCC-k 67% -át kimutatták. De, talán még ennél is fontosabb, az NMP22TM vizsgálat képes megjósolni a húgyhólyagrák ismétlődését. További információért látogasson el a http://www.urologychannel.com/bladdercancer/diagnosis.shtml weboldalra.
Új fehérje teszt kétszer annyira pontos lehet a hólyagrák detektálásában, a Scotsman 07/17/2002 és a A mellrák vizsgálata:
A CTLM – Számítógépes Tomográfiás Lézeres Mammográfia rendszer legmodernebb lézertechnikát, speciális detektorokat és saját számítású algoritmusokat alkalmaz. A CTLM® rendszer nem teszi ki a pácienst ionizáló sugárzásnak, és nem igényel mellfoltasztást. Ez a megközelítés várja az FDA jóváhagyását.
A digitális mammográfia még mindig olyan alacsony energiájú röntgensugarakat használ, amelyek a mellben éppen olyanok, mint a hagyományos mammográfiák, de elektronikus filmet használnak a film helyett. Ez az elektronikus kép megjeleníthető egy video monitoron, mint egy TV vagy filmre nyomtatva. A radiológus elektronikusan manipulálhatja a digitális mammográfiát, hogy nagyítson egy területet, megváltoztassa a kontrasztot vagy megváltoztassa a fényerőt.
Számos más képalkotó módszer már rendelkezésre áll a mellrák kimutatására. Jelenleg főként kutatási vizsgálatokban használják, és néha több információt találnak egy másik módszerrel talált daganatról. Mindegyik új módszer egy számítógépes képet hoz létre, amelyet az orvos egy abnormális mellüreg jelenlétére képes elemezni. Ezek tartalmazzák:
Szcintigráfia [sin-TOG-ra-díj]
Szintetizmográfiának is nevezik, ez a vizsgálat egy speciális kamerát használ, amely megmutatja, hogy egy nyomjelző (radioaktív vegyi anyag) hogyan tapad a tumorhoz. Ezután egy szkennert használnak, hogy lássák, hogy a mellimplantátum többet vett-e a radioaktív anyagból, mint a többi mellszövet. Dr. Fleming az Omaha használta ezt a megközelítést. Vannak klinikai vizsgálatok is erre a megközelítésre.
MRI
A mágneses rezonancia képalkotó (MRI) gép nagyméretű mágnest és rádióhullámokat használ az elektromágneses jelek mérésére, amelyeket a test természetesen ad ki. Pontos képet nyújt a test belsejéről, beleértve a szöveteket és a folyadékokat. Az MRI is használható annak megállapítására, hogy a szilikon mellimplantátum szivárgott-e vagy megszakadt-e.
PET-vizsgálat
Annak megállapítása érdekében, hogy a rák elterjedt-e, további vizsgálatokat kell végezni annak megállapítására, hogy a rák terjedt-e más szervekre vagy csontokra. Egyes orvosok röntgenfelvételt, vérvizsgálatot, CAT-t vagy MRI-t és csontvizsgálatot végeznek. Ha valaki nem akarja a nyirokcsomók biopsziáját, egyesek úgy vélik, hogy a Pet vagy a CT-vizsgálat jó alternatíva. Ezenkívül a biopsziák felhasználhatók annak megállapítására, hogy egy csomó rákos vagy átterjedt-e a nyirokcsomókban. A biopszia új formája a Mammotome® Breast Biopsy System.
A vastagbél / vastagbélrák vizsgálata:
Vizsgálatok a tüdőrákra:
Orális rák vizsgálatok:
Az Oslói Egyetem orvosai könnyű módszert találtak arra, hogy megjósolják a világ egyik leghalálosabb rákos megbetegedését – a szájüregi rákot a kromoszómák számolásával. Ezt a tesztet Kanadában végzik, és jóváhagyást nyerhetnek az államokban.
A petefészek és a nyaki rák vizsgálata:
A Nasophryngeal Cancer rákjelzője:
Rákjelző a hasnyálmirigy / gyomorrákra:
Prosztatarák vizsgálata:
A pajzsmirigyrák vizsgálata: A pajzsmirigyrák tesztjeinek vizsgálata:
Ha tudomásul vesz bármilyen más vizsgálatot, amit meg kellene vizsgálnunk, győződjön meg róla, hogy e-mailben küld el email címet. Ez az e-mail cím védett a spam robotoktól. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. vagy hívjon minket a (800) 282-2873 számon.