A nem-Hodgkin-limfóma tüneteinek kezelése természetesen

A nem-Hodgkin limfóma tüneteinek kezelése természetesen

A nem-Hodgkin-limfóma (néha NHL, vagy egyszerűen a limfóma) egy olyan betegségcsoport, amely több mint 20 különböző rendellenességet tartalmaz. Mennyire gyakori a nem-Hodgkin limfóma? A nem-Hodgkin limfóma jelenleg a hetedik leggyakoribb rák férfiak és nők számára az Egyesült Államokban. (1)

Az Egyesült Államokban évente több mint 66 000 új NHL-es esetet diagnosztizálnak, és ez a szám csak tovább emelkedik. A nem-Hodgkin-limfóma sokkal gyakoribb, mint a másik elsődleges lymphoma, a Hodgkin-limfóma.

Azok a személyek, akik a leghatékonyabban fejlődnek nem-Hodgkin-limfómát, régebbiek / idősek és alacsony funkcionális immunrendszeri betegek, mivel más betegségek vagy bizonyos gyógyszerek szedése miatt vannak. Szerencsére sok ember, aki nem Hodgkin limfóma, túlélte a betegséget, és sok évig él. A limfóma azonban nehezen tud lépést tartani a munkával, az iskolával, a családi kötelezettségekkel, a hobbijával vagy más napi tevékenységekkel. Egy egészséges életmód – beleértve a tápanyag-sűrű étrend, elégedve aludni és gyakorló – mindegyik segíthet a nem-Hodgkin limfóma megelőzésében és a tünetek kezelésében.

Mi a nem-Hodgkin limfóma?

A limfómák a limfociták daganatai, amelyek a nyirokcsomókban és a vérformáló szervekben tárolt immunrendszer (különösen a nyirokrendszer) fehérvérsejtjei. A limfociták általában segítenek a fertőzések leküzdésében és antitestek előállításában, ezért nagyon fontosak az immunrendszer védekező mechanizmusainak támogatásához. Az egész testet a vér és a nyirokcsomók útján utazják, lényegében mindig “járőröznek” a betolakodók számára, amelyek betegségeket vagy fertőzéseket okozhatnak.

A nem-Hodgkin-limfóma a B- vagy a T-limfocitákban kialakuló rákos megbetegedések fogalmára utal. Az NHL-esetek többségét a B limfociták abnormalitása okozza (becslések szerint 80-85%), az esetek csak mintegy 15-20% -a okozza a T-sejtek rendellenességeit. Az NHL egyfajta vérrák? Igen, a legtöbb orvos úgy véli, hogy a limfóma a vérrák egyik formája. Az American Society of Hematology szerint “az évente előforduló vérrák körülbelül fele a limfómák vagy a nyirokrendszer rákos megbetegedései.” (2) A nem Hodgkin lymphoma egyik első jele a gyors duzzanat és a nyirokcsomók. Az NHL csak egy nyirokcsomóban található, vagy potenciálisan más nyirokcsomókra terjedhet át a szervezetben.

Hány különböző típusú limfóm van ott? Több mint 20 altípus van a lymphomában, néhány gyakoribb, mint mások. A limfómák két fő típusa a Hodgkin-limfóma (amelyet korábban Hodgkin-kórnak neveztek) és a nem-Hodgkin-limfóma.

Nem-Hodgkin vs. Hodgkin-limfóma:

A lymphoma más típusai:

Mindegyik limfóma közös: ezek a következők: rendellenességek a nyirokrendszer (vagy nyirokrendszer), amely az immunrendszer részét képezi, és felelős a szervezet kórokozóktól, például olyan kóroktól vagy vírusaktól való védelméért, amely fertőzésekkel és más betegségekkel járhat. A nyirokrendszernek számos szerepe van, beleértve a hulladék eltávolítását és a felesleges folyadékokat a szervezetből, és segít a vér tisztításában.

A nyirokcsomók a test körül helyezkednek el, a legfontosabb helyek a torok, az ágyék, a hónalj, a mellkas és a has. Lymphocytákat gyűjtenek és a nyirokrendszeri hálózaton keresztül szétszóródnak. A nyirokcsomókon belül fontos immunsejtek – fehérvérsejtek vagy limfociták – létrejöttek, amelyek kritikus fontosságúak a fertőzések elleni küzdelemben és gyógyító sebeket.

Nem-Hodgkin limfóma jelei és tünetei

A nem-Hodgkin lymphoma tünetei a sok változásnak köszönhetők, amelyek a szervezetben zajlanak, amikor a nyirokcsomók dagadnak és abbahagyják a megfelelő működést. Bizonyos tünetek a limfómasejteknek a csontvelőbe, a vérbe, a belekben, a bőrbe, az agyba és a gerincvelőbe való beszivárgásának tulajdoníthatók. A vörösvérsejtek is elpusztulhatnak, ami a vérszegénység tüneteit okozza. Vérzés és duzzanat előfordulhat az emésztőrendszerben, ami sok emésztési változáshoz és a tápanyagok megfelelő felszívódásához vezethet. Az antitesttermelés leállítható, növeli a betegségre való fogékonyságot és a csontvelő is elpusztulhat.

A leggyakoribb nem-Hodgkin limfómás tünetek közé tartoznak a következők:

Nem-Hodgkin limfóma okozza Kockázati tényezők

Nem pontosan tudjuk, mi okozza a nem Hodgkin-limfóma minden altípusát, bár a szakértők úgy vélik, hogy a vírusok szerepet játszanak egyes ritkább típusok kifejlesztésében. A lymphomában szenvedő betegek többségében nem találnak egyértelmű okot a betegségükre; azonban bizonyos embereknél nagyobb a kockázata a limfóma kialakulásának, mint másoké.

A nem-Hodgkin limfóma kockázati tényezői a következők: (7)

Amint azt fentebb leírtuk, a nem-Hodgkin-limfóma kóros lymphocyták. A limfociták két fő típusa (fehérvérsejtek): B-sejtek és T-sejtek. A B-sejtek általában segítik megvédeni a szervezetet a baktériumok (baktériumok vagy vírusok) ellen az antitestek által termelt fehérjék előállításával, míg a T-sejtek elpusztítják a baktériumokat vagy az abnormális sejteket, és segítenek más immunrendszer sejtjeinek aktivitásának szabályozásában. A nem-Hodgkin B-sejtes lymphomák sokkal gyakoribbak, mint a T-sejtes lymphomák.

A nem-Hodgkin limfóma hagyományos kezelései

Az NHL kezelése attól függ, hogy mennyire súlyos a páciens betegsége, valamint hogy milyen specifikus típusú lymphoma van. Az NHL-ben szenvedő betegeket általában orvosi szakemberek kezelik, beleértve: (8)

A nem-Hodgkin-limfómák többé-kevésbé proliferatívak lehetnek attól függően, hogy milyen súlyos a betegség. Az egyes NHL-esetek attól függenek, hogy mennyire érettek a sejtek, amikor rákosodnak; milyen mértékben terjed a rák; mennyire egészséges a beteg; a páciens életkora és családja, valamint a kórelőzmény.

Az orvosok különböző típusú NHL-eket különítenek el különböző kategóriákba: alacsony fokozatú, közepes vagy magas minőségű limfóma. A limfómákat “lassú lymphomáknak” is nevezik, amelyek lassan terjednek, és nem mindig igénylik a kezelést, vagy “agresszív limfómák”, amelyek gyorsan terjednek, és azonnal kezelni kell a betegség leküzdését.

A nem-Hodgkin-limfóma hagyományos kezelései tipikusan egy vagy több ilyen kezelés megközelítése:

A diffúz nagy B-sejtes lymphomák (vagy DLBCL) rendszerint gyorsan fejlődnek, ezért rendszerint kemoterápiával kezelik, és három-hat ciklusban CHOP-ként ismertek (ciklofoszfamid, doxorubicin, vinkrisztin és prednizon), valamint rituximab (Rituxan). A kemoterápiás injekciókat és a sugárzást súlyos esetekben is fel kell használni. Follicularis lymphoma, amely lassan terjed, de visszatérhet, és nehéz kezelni, általában sugárkezeléssel kezelik, néha Rituxannal és / vagy kemoterápiával.

Megelőzés 5 Természetes módszerek a limfóma tüneteinek kezelésére

1. Határozza meg a fertőzések és vírusok kockázatát

2. Egészséges, erős immunrendszer fenntartása

Nem minden típusú rák vagy lymphoma megelőzhető, de a lehető legnagyobb mértékben csökkentheti a kockázatot. A World Cancer Research Fund becslései szerint az Egyesült Államokban diagnosztizált összes rákos megbetegedés körülbelül 20% -a összefügg a megelőzhető életmód kockázati tényezőivel, beleértve a testzsír mennyiségét, a fizikai inaktivitást, az alkoholfogyasztást és / vagy a rossz táplálkozást. (9) Egyéb megelőzhető tényezők is jönnek létre, például a vegyi anyagoknak való kitettség és a gyógyszerhasználat. Becslések szerint az összes ráknak csak mintegy 5-10 százaléka örökölhető (átvitt egy vérből a másikba), ami azt jelenti, hogy nagyon sok az egészségedre gyakorolt ​​hatás. (10)

Számos bizonyíték azt mutatja, hogy számos fajta rákos megbetegedés kockázatát – beleértve a limfómákat – csökkentheti az egészséges táplálkozási lehetőségek megteremtésével; gyakorolni és tartózkodni; a rákkeltő / toxin expozíció csökkentése; és nem dohányozni vagy kábítószert használni. Mindezek az életmódbeli szokások nagy hatással vannak az immunrendszerére és a betegségek, köztük a rák elleni küzdelemre.

Egyéb természetes immunrendszer boosterek tartalmaznak: probiotikumok, echinacea, bodza, gyógynövény, adaptogén gyógynövények, kolloid ezüst, gyömbér, astragalus és oregán.

3. Egy gyulladáscsillapító étrendet enni Egészséges súly fenntartása

Az American Cancer Society szerint “Egyes tanulmányok azt sugallják, hogy a túlsúly vagy az elhízás növelheti a nem Hodgkin-limfóma kockázatát. Más tanulmányok azt sugallják, hogy a magas zsírtartalmú étkezés és húsok növelhetik a kockázatot. “(11)

4. Határozza meg a rákkeltő anyagok, toxinok expozícióját Vegyszerek

Vásároljon organikus élelmiszereket amennyire csak lehetséges, hogy korlátozza a peszticidek és rovarölő szerek expozícióját. A közelmúltban aggályok nőttek fel a vegyi gyomirtó szerek (pl A Monsanto által előállított gyűjtemény), különösen azok, amelyek a glifozát hatóanyagot tartalmazzák. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a glifozát valószínűleg emberre rákkeltő, és hozzájárulhat a rákos megbetegedések kockázatának növekedéséhez. A szakértők úgy vélik, hogy a peszticidek / rovarirtók megváltoztathatják a sejtek DNS-ét, és más módon hathatnak az immunrendszerre. Ha farmon vagy mezőgazdaságban dolgozik, akkor érdemes végezni a kutatásokat, és beszélnie kell orvosával a kapcsolódó problémákkal kapcsolatos kockázatairól.

Lezárja a dohányzást és a dohányzást, ha jelenleg tesz, talán egy kezelési csoport vagy viselkedési terapeuta támogatásával.

Beszéljen orvosával a rendszeresen szedett gyógyszerekről és arról, hogy ezek növelhetik-e bizonyos betegségek kockázatát.

Egyes napi expozíció is előnyös lehet (például a megelőzéshez D-vitamin-hiány), de túl sok veszélyes változást okozhat a sejtekben.

5. Kezelje a tüneteket, mint a fájdalmat, fájdalmat Emésztési zavar

Néhány tipp, amellyel segíthet az NHL-hez társuló tünetek, például székrekedés, duzzanat és fájdalom kezelésében:

Óvintézkedések nem-Hodgkin limfóma kezelésekor

A nem-Hodgkin limfóma kezelése nem feltétlenül szükséges, de ez nem jelenti azt, hogy később orvoshoz kell fordulni segítségért. Amikor a rákra van szüksége, mindig kérjen segítséget egy szakembertől, és fontolja meg a második lehetőségét a kezelési lehetőségekkel kapcsolatban. Ha családtagja van a limfómának vagy magas kockázatú csoportban van, akkor ne felejtse el a rutin orvos látogatásainak és tesztjeinek jelenlegi állapotát. Ha úgy érzi, hogy túlélte a diagnózist, fontolja meg a terapeutaval való beszélgetést a stressz kezelésére, vagy csatlakozzon egy támogató csoporthoz.

A nem-Hodgkin limfómáról szóló kulcsfontosságú pontok

5 Természetes módszerek a nem-Hodgkin limfóma tüneteinek kezelésére

  1. Vegyen részt a megelőző ellátásban azáltal, hogy egészségesebb életmódbeli döntéseket hoz, beleértve a jó higiéniát, az alkohol korlátozását és a biztonságos szexuális iránymutatásokat, hogy minimalizálhassa a vírusok és fertőzések kockázatát.
  2. Egészséges, erős immunrendszer fenntartása.
  3. Egyél gyulladásgátló étrendet és egészséges testsúlyt tartson fenn.
  4. A rákkeltő anyagok és toxinok expozíciójának korlátozása vegyszerek.
  5. Használjon olyan egészségügyi gyakorlatokat, mint a gyengéd edzés, illóolajok, masszázs és pihenés, többek között a fájdalom, fájdalom és emésztési zavarok kezelésére.

Olvassa el a következőt: Hogyan növelheti az immunrendszert: a 10 legfontosabb ösztönző

A hangjától azt gondolhatja, hogy a szivárgó bél csak az emésztőrendszert érinti, de a valóságban többet érhet. Mivel a Szivárványos Gut annyira gyakori, és egy ilyen rejtély, ingyenes webináriumot kínálok minden szivárgó bélben. Kattintson ide, ha többet szeretne megtudni a webinarról.

4. szakasz Lymphoma: Tények, típusok, tünetek és kezelés

A “4. stádiumú lymphoma” diagnosztizálása nehéz lehet elfogadni. De fontos tudni, hogy a 4. stádiumú limfóma bizonyos típusa gyógyítható lehet. Az Ön kilátása részben függ a 4. stádiumú lymphoma típusától.

Tudjon meg többet a különböző lymphoma altípusokról, beleértve a Hodgkin-limfóma és a nem-Hodgkin limfóma kezelési lehetőségeit és hosszú távú kilátásait.

A limfóma nem egyetlen betegség. A kifejezés olyan vérrákok csoportjára utal, amelyek a nyirokrendszerben kialakulhatnak. A limfóma két fő típusa van:

Ha lymphoma diagnosztizálódott, orvosa elvégzi a vizsgálatokat, hogy megtudja, milyen betegségi állapotban van. A 4. fázis a legfejlettebb lymphoma. A 4. stádiumú lymphoma jellemzői a lymphoma altípusától függően változnak.

Hodgkin limfóma

Az American Cancer Society (ACS) becslései szerint 2016-ban az Egyesült Államokban diagnosztizálják a Hodgkin limfómájának mintegy 8500 új eseteit.

A Hodgkin-limfóma gyógyítható, különösen korai szakaszában. A Hodgkin-limfómával diagnosztizált betegek egyéves túlélési aránya 92%. Az ötéves túlélési ráta körülbelül 86 százalék. A 4. fokozatú Hodgkin-limfóma esetében a túlélési arány alacsonyabb. De még a 4. szakaszban is megverheti a betegséget.

Ha van Hodgkin limfóma, amely a nyirokrendszeren kívüli egy vagy több szerven át terjed, akkor az állapota 4. stádiumában lesz diagnosztizálva. Például a rák terjedhet a májra, a tüdőre vagy a csontvelőre.

Nem-Hodgkin-limfóma (NHL)

Az NHL az összes rákos megbetegedés körülbelül 4 százalékát teszi ki az Egyesült Államokban, jelentette be az ACS. Az országban várhatóan 72 580 embert diagnosztizálnak 2016-ban.

Az NHL sok altípusát B-típusú vagy T-sejt típusú NHL-nek nevezzük. Az altípusokat tovább kategorizálják agresszív vagy indolens jellegűek.

Az agresszív NHL gyorsan fejlődik. A Leukemia and Lymphoma Society (LLS) szerint az NHL-ben szenvedő emberek mintegy 60 százaléka agresszív altípusú a betegségben. A diffúz nagy B-sejtes limfóma (DLBCL) a leggyakoribb agresszív altípus. Az Egyesült Államok NHL-jének körülbelül 30 százalékát érinti.

Az indolens NHL lassan növekszik. Az Egyesült Államokban az NHL-esetek körülbelül 30% -át teszi ki, jelenti az LLS-et. Follicularis lymphoma a leggyakoribb indolens NHL.

Ha van NHL, amely a nyirokrendszeren kívül olyan szervre terjed, amely nem egy érintett nyirokcsomó mellett van, elérte a betegség 4. szakaszát. Az NHL 4-es szakaszában is szerepel, ha a csontvelőre, a májra, a tüdőre, az agyra vagy a gerincvelőre terjed.

Tovább a blogra »