Lymphoma rákkutatás

Kimerültem, kétségbeesett érzelmi vákuumba fulladt, de attól a pillanattól kezdve, amikor beléptem a Reményváros ajtajába, ismét úgy éreztem magam, mint egy személy. “Ben Teller, túlélő

A limfóma egy esernyő kifejezés, amely több tucat rákot jelent, amelyek az immunrendszerben kezdődnek. A nyirokcsomók a leggyakoribb típusú vérrákok, és nagyrészt Hodgkin vagy nem-Hodgkin-kórnak minősülnek. Az összes limfómás altípus kombinációja a hetedik leggyakoribb daganat az Egyesült Államokban.

A City of Hope Toni Stephenson-limfóma központjában a lymphomával kezelt kezelésnek köszönhetően hozzáférést biztosít a páratlan kezelési lehetőségekhez és a betegség minden altípusának szakértőitől, a ritka és a szokatlan, a komplex és a krónikus betegektől. Ez azt jelenti, hogy a világszínvonalú tudományos vezetők olyan csoportjának középpontjában áll, akik ismerik a betegség legújabb és legjobb kezeléseit – és valószínűleg szerepet játszottak a felfedezésükben. Néhány módszer a City of Hope kutatói és klinikusai számára, amelyek a limfómát elősegítik:

Kérjen konzultációt

A City of Hope világhírű limfóma rákkezelő csapata a legmodernebb technológiát és innovációt alkalmazza a rák kezelésére, miközben gondoskodik az együttérzésről. Hívás 800-826-HOPE vagy kérjen online találkozót.

Szakértelmünk

A City of Hope’s Lymphoma Program az Egyesült Államok legjobbjai közé tartozik, és kezeli a betegség teljes spektrumát – függetlenül attól, hogy újonnan diagnosztizálták-e, vannak olyan rákok, amelyek visszatértek vagy más terápiákkal jártak. Elkötelezettségünk a rendkívüli ellátást illetően:

Átfogó gondozás

A Hope városa az ország mindössze néhány tucat központja, amely a limfómát átfogó megközelítéssel kezeli – olyan multidiszciplináris csoport, amelynek egyedüli fókusza az ilyen típusú rák kezelésére. Az Ön ellátása rendszeres interakciót és beavatkozást jelent egy olyan csoportból, amely magában foglalja a hematológusokat, az onkológusokat, a radiológusokat és a patológusokat – az ápolókkal, a szociális munkásokkal és a speciálisan képzett támogató személyzettel együtt. Ez a csapat együttesen mély tapasztalatot és sokféle perspektívát hoz létre – a napi lymphoma láttán és kezelésén keresztül -, hogy minden beteg számára ideális kezelést érjen el.

A City of Hope nemzetközileg elismert kutatási és áttörő kezeléseinek köszönhetően az egyik legjobb amerikai rákkórház Amerikai hírek Világjelentés több mint egy évtizede, és egy Nemzeti Rákkutató Intézet – kijelölt átfogó rákközpont.

HÍREK áttörést

2018. február 5

2018. január 12

2018. január 12

2017. december 14

2017. december 11

2017. november 28

2017. október 20

Mi a limfóma?

A limfóma egy esernyő kifejezés, amely több tucat rákot jelent, amelyek az immunrendszerben kezdődnek. A nyirokcsomók a leggyakoribb típusú vérrákok, és nagyrészt Hodgkin vagy nem-Hodgkin-kórnak minősülnek. Az összes limfómás altípus kombinációja a hetedik leggyakoribb daganat az Egyesült Államokban.

Ebben az évben az amerikai Cancer Society szerint kb. 74.690 felnőtt és gyermek az Egyesült Államokban nem-Hodgkin-limfóma és körülbelül 8.500 a Hodgkin-lymphomával diagnosztizálható. A limfómás betegek 90% -át nem-Hodgkin-lymphomával diagnosztizálják.

Hodgkin-limfóma

Hodgkin-limfóma akkor jelentkezik, amikor a B-limfocitáknak nevezett fehérvérsejtek abnormálisvá válnak, és elkezdenek növekedni és olyan gyorsan eloszlanak, hogy az immunrendszer normál sejtjei nem tudnak lépést tartani. A Hodgkin-limfóma sejteket Reed-Sternbergnek hívják – nagy sejtek több mint egy maggal, amelyek hasonlítanak az “owl szemére”. A Hodgkin-lymphoma ritkább, mint a nem-Hodgkin, és a leggyakoribb a fiatalok körében.

Nem-Hodgkin-limfóma

A nem-Hodgkin-limfóma akkor jelentkezik, ha B vagy T-sejt limfociták abnormálisak. A legtöbb esetben a B-sejtek hibásak. A nem-Hodgkin-lymphomákat úgy osztályozzák, hogy a testben hogyan viselkednek:

A Hodgkin és a nem-Hodgkin általában másképp viselkednek a testben, és az egyes betegségek kezelése különböző.

Hogyan alakul ki a limfóma

A limfóma nem csak egy betegség, hanem egy nagy, összetett vérrákcsoport, amely az immunrendszer egy részében, a nyirokrendszernek nevezik. Ez a szövet-, szerv- és hajórendszer borsóméretű szervekből (úgynevezett csomópontokból) áll, ahol a fehérvérsejtek összezsugorodnak, összekötve vékony csövekkel (az úgynevezett edények). Mivel ez a rendszer annyira elterjedt, a nyirokrendszert érintő rákok szinte minden testrészben elkezdhetők.

Rendellenes immunválasz

A limfóma akkor alakul ki, amikor a limfociták – a fertőzést gátló fehérvérsejtek az immunrendszerben – rendellenessé válnak és növekednek, és kontrollálhatatlanul daganatokká válnak. A limfociták az immunrendszer fő elemei, és a szervezetben keringenek, reagálnak a baktériumokra és vírusokra.

Limfóma esetén a normálistól eltérő fehérvérsejtek számának növekedése (ami a nyirokcsomókat megduzzad) nem fertőzés miatt, hanem a sejtek belsejében fellépő hiba miatt. A betegség elleni küzdelem helyett ezek a sejtek, amelyeknek nincs valódi célja a testben, növekednek és térbe kerülnek. A normális immunválaszokkal ellentétben, a limfóma esetében a nyirokcsomók duzzanata nem csökken.

Milyen típusúak a limfóma?

Több tucat limfómás típus létezik – amelyek mindegyike kapcsolatban áll, mégis megjelenik és a testben másként működik. Míg a limfóma egy ritka betegség, egyes típusok gyakrabban diagnosztizáltak, többek között:

Mi növeli a limfóma kockázatát?

Azokat a dolgokat, amelyek magasabb kockázatot jelentenek a lymphoma kialakulásához, kockázati tényezők. Az orvosok nem tudják, hogy mi okozza a legtöbb limfómát, és nagyon keveset lehet tenni annak elkerülése érdekében, hogy diagnosztizálják. A legtöbb beteg esetében nem egy, hanem olyan faktorok kombinációja, amely valószínűleg hozzájárul a lymphoma kialakulásához. A limfóma kockázati tényezői a következők:

Melyek a limfóma tünetei?

Általában nincsenek korai figyelmeztető jelek a lymphomáról, így a későbbi szakaszokban hajlamosak diagnosztizálni. A lymphoma első jelei megegyeznek a többi betegséggel, beleértve a duzzadt nyirokcsomókat, a köhögést és a lázat, ami megnehezíti a korai felismerést. A lymphoma leggyakoribb tünetei a következők:

Bár a lymphomához társuló duzzadt nyirokcsomók előfordulhatnak minden testrészben, a Hodgkin-lymphomával járó duzzanat nagyobb valószínűséggel kezdődik a felsőtestben, beleértve a nyakat, a mellkasát és néha a hasat is.

Az egyéb betegségek tünetei tükrözhetik a limfóma tüneteit. Ha ezeket a betegségeket kezelik, vagy ha a tünetei az orvosi kezelés ellenére több hétig tartanak, további konzultációra van szükség a limfóma kizárásához.

Lymphoma megelőzése

Bizonyos tanulmányokban kimutatták az egészséges testsúly és étrend fenntartását, hogy csökkentsék a lymphoma kialakulásának kockázatát. A vizsgálatok során a gyümölcsökben és zöldségekben gazdag diétát táplálják, jelentősen csökkenti a limfóma kockázatát, és mint sok rákos megbetegedésnél, a fizikailag aktív, és nem túlzottan fogyasztó állati zsírokból származó termékek is segíthetnek.

Canine Lymphomas

A kutya-lymphomák a rákos megbetegedések sokfélesége, és a leggyakoribb kutyák diagnosztizált rákjai közé tartoznak. Ezek együttesen a kutyákon diagnosztizált összes rák mintegy 7-14% -át képviselik. Több mint 30 leírt típusú kutya-lymphoma van, és ezek a rákok rendkívül változatosak a magatartásukban. Némi előrehaladás gyors és súlyos életveszélyes kezelés nélkül, míg mások nagyon lassan haladnak, és krónikus, indolens betegségekként kezelik őket. A limfómák hatással lehetnek a szervezet minden szervére, de leggyakrabban nyirokcsomókból erednek, mielőtt más szervekre, például a lépre, májra és csontvelőre terjednek.

A kutya-lymphomák számos módon hasonlítanak a nem-Hodgkin-lymphomákhoz (NHL), amelyek emberekben fordulnak elő. A kutya lymphomák és az NHL szinte megkülönböztethetetlen mikroszkópos vizsgálattal, és mindkét daganat típus hasonló választ mutat a kemoterápiára. 2010-ben az Egyesült Államokban körülbelül 65 000 embert diagnosztizáltak az NHL-ben, és körülbelül 20 000 életet követeltek, így ez a 7. leggyakoribb daganat, és a rákkal kapcsolatos halál 6. leggyakoribb oka. Ez egyike azoknak a kevés emberi ráknak, amelyeknél az újonnan diagnosztizált esetek gyakorisága továbbra is növekszik. Reményeink szerint a Purdue Összehasonlító Onkológiai Programban végzett kutya-lymphomák kutatása új utakat fog felfedezni az NHL kezelésében mind kutyákban, mind emberekben. Célunk, hogy javítsuk a kutyák és az emberek jelenlétét, akikre ez a túlságosan is gyakori rák jelentkezik.

Gyakran feltett kérdések a Pet tulajdonosok részéről

Mi a limfóma?

A “limfóma” kifejezés olyan kutyák rákos megbetegedéseinek különböző csoportját írja le, amelyek fehérvérsejtekből származnak limfociták. A limfociták általában az immunrendszer részeként működnek, hogy megvédjék a szervezetet a fertőzéstől. Bár a limfóma szinte bármilyen szervet érinthet a szervezetben, leggyakrabban olyan szervekben jelentkezik, amelyek az immunrendszer részeként működnek, mint például a nyirokcsomók, a lép és a csontvelő. A legáltalánosabb lymphoma típus a kutyában multicentrikus lymphoma, amelyben a rák először nyilvánvalóvá válik nyirokcsomók. A jobb oldali kép egy multicentrikus lymphomával rendelkező kutyát mutat be. Jegyezze fel a duzzadt mandibula nyirokcsomót (fehér nyíl) az állkapocs alatt.

Egyéb gyakori lymphomák a kutyákban bőr lymphoma (a bőr limfóma), tápláló vagy gastrointestinalis lymphoma (a gyomor és / vagy a belek limfóma) és mediastinalis lymphoma (limfóma, amely a mellkason lévő szerveket foglalja magában, mint például a nyirokcsomók vagy a tüdőmirigy).

Mi okozza a limfómát kutyákban?

Sajnos a kutyák limfóma oka nem ismert. Bár számos lehetséges okot, például vírusokat, baktériumokat, vegyi expozíciót és fizikai tényezőket, például erős mágneses mezőket vizsgáltunk, ennek a ráknak az oka továbbra is homályos. Az immunrendszer elnyomása ismert kockázati tényező a lymphoma kialakulásához emberekben. Ennek bizonyítéka a HIV-vírussal fertőzött vagy a szervátültetéses műtétet követő immunrendszert csökkentő lymphomában. Azonban az immunszuppresszió és a limfómák közötti kapcsolat a kutyákban nem egyértelmű.

Melyek a leggyakoribb tünetek a kutya-lymphomában?

A kutyákban a multicentrikus lymphoma leggyakoribb kezdeti tünete a szilárd, megnagyobbodott, nem fájdalmas nyirokcsomók. A limfóma által érintett nyirokcsomó olyan kemény, gumiszerű csomóként fogja érezni a kutya bőrét. A legegyszerűbben elhelyezkedő nyirokcsomók egy kutya testén a mandibula nyirokcsomók (az állkapocs alatt) és a popliteális nyirokcsomók (térd mögött). Egyéb gyakori tünetek közé tartozik az étvágycsökkenés, a letargia, a fogyás, az arc és lábak duzzanata (ödéma), és időnként megnövekedett szomjúság és vizelés. A bal oldali képen egy kutya látható, a bal hátsó láb ödémájával. Ez akkor következik be, amikor egy duzzadt nyirokcsomó blokkolja a folyadék normális elvezetését a lábról.

A bőr lymphoma először úgy tűnik először, mint száraz, csípős, vörös és viszkető bőrfoltok bárhol a testen. A betegség előrehaladtával a bőr nedves, fekélyes, nagyon vörös és vastagabb lesz. A bőrben lévő masszák a bőr lymphomájával is előfordulhatnak. A bőr lymphoma lassan fejlődhet, és gyakran több hónapig kezel egy fertőzés vagy allergia a limfóma diagnózisa előtt. A szájban is megjelenhet a bőr limfóma, amely gyakran befolyásolja a fogínyt, az ajkakat és a száj tetejét. A szájnyálkahártya lymphoma gyakran korai stádiumban tönkrement a periodontális betegség vagy az ínygyulladás ellen. A baloldali fotó a kutya szájába eső bőr limfóma. Jegyezzük meg a nagyon vörös gumikat és a fekélyt a száj tetején.

A gastrointestinalis lymphomában szenvedő kutyák általában olyan tünetekkel járnak, mint a hányás, a vizes hasmenés és a fogyás. A hasmenés gyakran nagyon sötét színű és rosszindulatú.

A mediastinalis lymphomában szenvedő kutyáknak rendszerint légzési nehézségei vannak. Ennek oka lehet, hogy a mellkasban nagy tömeg jelenik meg, vagy a mellkasban lévő folyadék felhalmozódása miatt (mellkasi folyadékgyülem). Az érintett kutyák az arc vagy az elülső lábak duzzadását, valamint a szomjúság és vizelés megnövekedését mutatják.

Hogyan diagnosztizálható a kutya lymphoma?

A limfóma diagnosztizálásának legjobb módja a szövettani vizsgálat. A biopszia egy kisebb műtéti eljárás a nyirokcsomó vagy más, a rák által érintett szerv eltávolítására. A nyirokcsomó-biopszia leggyakoribb módszerei a Tru-cut tű-biopszia, az incisional ék biopszia vagy az egész nyirokcsomó eltávolítása (excíziós biopszia). Minél nagyobb a biopszia minta, annál jobb esély van a limfóma pontos diagnosztizálására.

Rutinszerűen végeznek biopsziás eljárásokat a kutya lymphoma diagnosztizálására a Purdue Egyetem Állatorvosi Klinikáján (PUVTH). A kutyákat súlyos nyugtalanság vagy általános érzéstelenítés alá helyezték biopszia elvégzésére. Bár az eljárással járó kényelmetlenség jellemzően minimális, gyakran utána gyakran szájon át szedünk fájdalomcsillapítást, csak hogy biztosak legyünk abban, hogy a kutyája kényelmes a biopszia után.

Van-e más diagnosztikai teszt a lymphomás kutyák számára?

A biopszia mellett többet ajánlunk staging tesztek lymphomás kutyáknál. A staging teszt célja annak meghatározása, hogy a limfóma mennyire terjedt el a kutya testében. Általában minél több helyre kerül a limfóma, annál szegényebb a kutya prognózisa. Azonban a nagyon haladó lymphomával rendelkező kutyák továbbra is kezelhetők és rákos remissziót tapasztalhatnak (lásd alább a kezelést). A staging tesztek segítenek annak felmérésében is, hogy a kutyának van-e olyan egyéb körülménye, amely befolyásolhatja a kezelési döntéseket vagy az általános prognózist. A rendszeres beavatkozási tesztek közé tartoznak a vérvizsgálatok, a vizeletvizsgálat, a mellkas és a hasi röntgensugár, a hasi sonogram és a csontvelő aspirátum. A szonogrammal szemben abnormálisan megjelenő szerveket kis tűvel lehet felvenni (finom tűs aspirátum) a lymphoma jelenlétének megerősítésére.

Hogyan kezelik a kutya lymphoma kezelését?

A leghatékonyabb terápia a legtöbb kutya-lymphoma esetében a kemoterápia. Bizonyos esetekben a műtét vagy sugárterápia ajánlott. Számos kemoterápiás kezelési protokoll létezik multicentrikus lymphomás kutyák számára. Amint azt az alábbiakban ismertetjük, a legtöbb limfóma-tapasztalattal rendelkező kutya elengedés a mellékhatások általában nem súlyosak. Jelenleg azok a protokollok, amelyek a legmagasabb remissziót és a leghosszabb átfogó túlélési időt érik el, több hetet és hónapot tartalmazó gyógyszerek kombinációját tartalmazzák. A kutya multicentrikus lymphoma kezelésére “arany standardként” alkalmazott protokoll egy 25 hetes protokoll UW-25. Ez a protokollon alapul SZELET amelyet általában humán lymphoma kezelésére alkalmaznak.

Az UW-25 protokoll nem feltétlenül felel meg minden limfómás kutyának. A különböző típusú limfóma különböző kemoterápiás szerekkel kezelhető. Például a leghatékonyabb gyógyszer a bőr limfóma számára Lomustine (CCNU). Az állatorvosi onkológusok és az onkológiai rezidensek a PUVTH-n segítenek abban, hogy döntést hozzon a kemoterápiás kezelési protokollról, amely megfelel a kutyájának.

Mit csinál elengedés átlagos?

“Remisszió”: a kutya rákának regressziója. Az elengedés lehet részleges, ami azt jelenti, hogy a teljes rákterhelés legalább 50% -kal csökkent, vagy lehet teljes, ami azt jelenti, hogy a rák nem észlelhető bármely könnyen hozzáférhető szűrővizsgálathoz. Általánosságban elmondható, hogy az UW-25-gyel kezelt multicentrikus lymphomával rendelkező kutyák 70-90% -a teljes vagy részleges remissziója a limfómájuknak, és a legtöbb kutya teljes remissziót tapasztal.

Hogyan történik a kemoterápia Purdue-ban?

A legtöbb kemoterápiás gyógyszert intravénás (IV) injekció formájában adják be, bár néhányat szájon át adtak tablettának vagy kapszulának. Általában egy IV katétert helyeznek el az egyik kutya vénájába, hogy biztonságosan kezeljük a kemoterápiát. Egy kis foltot borítanak a kutya lábán, ahol a katéter helyezkedik el.

A kemoterápiás találkozók a PUVTH onkológiai szolgáltatással hétköznapokon, hétfőtől csütörtökig zajlanak. A betegeket rendszerint 9:00 órakor hagyják el, és 12: 00-1: 00 között készek hazamenni.

Vajon a kemoterápia beteg lesz a kutyámnak?

A legtöbb kutya jól tolerálja a kemoterápiát, sokkal jobb, mint az ember tipikusan. Bár egyes kutyák betegednek meg a kemoterápiában, a súlyos mellékhatások nem gyakoriak. Általánosságban elmondható, hogy a kemoterápiát alkalmazó lymphomával kezelt kutyák kevesebb, mint 5% -a olyan mellékhatásokat tapasztal, amelyeket kórházi körülmények között kell kezelni. A leggyakoribb mellékhatások közé tartozik az étvágytalanság, csökkent aktivitási szint és enyhe hányás vagy hasmenés, amely egy vagy két napig fennáll. Ha súlyos vagy elfogadhatatlan mellékhatások jelentkeznek, fontos, hogy beszéljen valamelyik onkológiai orvossal vagy személyzettel erről. Tüneti kezelést javasolunk a kemoterápia mellékhatásainak csökkentése érdekében. Ezenkívül javasoljuk, hogy csökkentse a kemoterápia adagját, amikor legközelebb be kell adni.

Az emberektől eltérően a kutyák általában nem veszítik el a hajukat kemoterápiával kezelve. E szabály alól kivételt képeznek a poodle, az öreg angol juhászkutya és néhány terrier – ezek a fajták kemoterápiás kezelés során elveszíthetik a hajat. A szőrnövekedést újra kell indítani, miután a kemoterápia megszakadt.

A kemoterápia gyógyítja a kutya limfómáját?

Ritkán előfordul, hogy a kutyák kemoterápiával nyilvánvalóan a lymphomájukban gyógyulnak. Sajnos a legtöbb limfómás kutya egy bizonyos ponton visszaesik a rákban. A második remisszió nagyszámú kutyán érhető el, de általában rövidebb időtartamú, mint az első remisszió. Ennek az az oka, hogy a limfómasejtek ellenállnak a kemoterápia hatásainak, az idő múlásával. Végül a legtöbb limfómák ellenállnak az összes kemoterápiás gyógyszernek, és a lymphomával rendelkező kutyák elpusztulnak vagy eutanizálódnak, amikor a rákot már nem lehet kemoterápiával kezelni.

Mi a prognózisa a limfómás kutyáknak?

A kutya prognózisát meghatározza, hogy milyen típusú limfóma van, és milyen típusú kemoterápiát használ a limfóma kezelésére. Az UW-25 kemoterápiával kezelt multicentrikus lymphomával rendelkező kutyák túlélésének medián hossza 9-13 hónap. (A “medián” kifejezés azt jelenti, hogy a kutyák 50% -a túl fogja élni ezt az időtartamot, és a kezelt kutyák 50% -a meghal ezen időpont előtt.) Különböző egyéb tényezők, például a kutyának a lymphoma típusa vagy betegsége, befolyásolhatja a kutya teljes prognózisát. Az onkológusok és az onkológiai lakosok a PUVTH-n részletesen megbeszélik Önnel a kutya prognózisát, mielőtt bármilyen kezelést el lehet végezni.

Vannak-e klinikák a Purdue-ben, amely a kutya-lymphomát érintette?

Igen! Jelenleg több klinikai vizsgálatot folytatunk a Purdue lymphomával rendelkező kutyák számára. A pénzügyi támogatás különböző szintjei állnak a tulajdonosok rendelkezésére, akik beleegyeznek abba, hogy engedjék kutyáiknak e klinikai vizsgálatokban való részvételüket. Annak megállapításához, hogy a kutya jogosult-e klinikai vizsgálatra, kérjük, kérje meg kutyája elsődleges állatorvosától, hogy hívja a 765-494-1107-et, és kérje fel a Canine Lymphoma klinikai tesztcsapat tagjait, vagy forduljon a Canine Lymphoma Clinical Trials Koordinátor, Ms.Sarah Lahrman, 765-496-6289.

Dr. Knapp a PCOP-on
Tovább a blogra »