Mi a különbség a karcinómák és a szarkóma között?

Mi a különbség a karcinómák és a szarkóma között?

A karcinómák és a szarkóma a rák két fő típusa.

A karcinómák olyan rákos megbetegedések, amelyek epitéliális sejtekben fejlődnek ki, amelyek a test belső szerveit és külső felületét fedik le. A szarkóma olyan rákos megbetegedés, amely mesenchymális sejtekben fejlődik ki, amelyek mind a csontok, mind a lágy szövetek, mint az izmok, az inak és az erek alkotják.

A rák akkor következik be, amikor a sejtek kezdenek eloszlatni, és más szövetekre is átterjednek. Ez daganatos tömegeket hoz létre. A legtöbb esetben a rák vagy karcinóma vagy szarkóma. A rák további három fő típusa van:

A fő különbség a karcinómák és a szarkóma között az, ahol erednek.

A karcinóma

A hámsejtekből származó karcinómák általában befolyásolják a bőrt vagy a nyálkahártyákat. Az öt leggyakoribb karcinóma típus a következők:

A szarkóma olyan daganat, amely a mesenchymalis sejtekből származó lágyszöveti sejtekből fejlődik ki. A mezzimális sejtek számos létfontosságú szervet és szövetet alkotnak és támogatnak, mint például:

Míg ritka, több mint 75 típusú szarkóma van. Bárhol előfordulhatnak, de a leggyakoribbak a hasban, a karokban vagy a lábakon.

A leggyakoribb típusú szarkóma a következők:

A karcinómák és a szarkómák is különböznek abban, hogy milyen gyakoriak. Bár a karcinómák gyakoribbak, a szarkóma ritkább.

A karcinóma

Az összes rákos megbetegedés 90% -a magában foglalja a karcinóma típusát.

A karcinómák minden korosztályt, nemet és etnikumot érintenek. Különböző kockázati tényezők vannak a különböző karcinómákban. E kockázati tényezők közül néhány:

A Cancer Research UK szerint a szarkómák évente kevesebb mint 1 százalékát diagnosztizálják.

A karcinómákhoz hasonlóan a szarkóma is érintheti bárkit. Bizonyos orvosi körülmények, környezeti hatások és életmódbeli szokások azonban növelhetik a szarkóma típusának kialakulásának kockázatát.

A szarkóma egészségügyi kockázati tényezői a következők:

A szarkóma környezeti és életviteli kockázati tényezői a következők:

Ezenkívül bizonyos típusú szarkóma gyakoribb bizonyos korcsoportokban.

A csecsemők, a gyermekek és a fiatal felnőttek körében gyakoribb szarkómaszerű típusok a következők:

A felnőtteknél gyakoribb szarkómaszerű típusok a következők:

Nagyon nehéz megmondani, hogy a karcinómák vagy a szarkóma veszélyesebb-e. A túlélés mértéke bármilyen típusú rák esetében számos tényezőtől függ:

Kezelőorvosával pontosabban el tudja látni a prognózist ezen tényezők alapján.

A karcinómák és a szarkóma a rák két fő típusa. Bár hasonlóan hangzik, hatással vannak a test különböző részeire. A karcinómák a leggyakoribb típusú rák, míg a szarkóma viszonylag ritka.

Kissejtes tüdőrák kezelés (PDQ®) -Patient Version

Általános információ a kissejtes tüdőrákról

Főbb pontok

A kissejtes tüdőrák olyan betegség, amelyben malignus (rákos) sejtek alakulnak ki a tüdő szövetében.

A tüdő egy pár kúp alakú légzőszerv, amely a mellkasban található. A tüdő oxigént hoz létre a szervezetbe, amikor belélegzik és szén-dioxidot vesz ki, amikor kilélegzik. Mindegyik tüdőnek része a lebeny. A bal tüdőnek két lába van. A jobb tüdő, amely kissé nagyobb, három. Vékony membrán, amelyet a mellhártya köré vesznek körbe. Két hüvelykes csövek vezetnek a légcsőből (légcső) a jobb és bal tüdőbe. A hörgőket néha a tüdőrák is befolyásolják. A tüdő belsejében kis tubusok hívják a hörgőket és az alveoláknak nevezett apró légzsákokat. Nagyít A légzőrendszer anatómiája, amely a légcsövet és mindkét tüdőt, valamint a lebenyeket és a légutakat mutatja. A nyirokcsomók és a membrán is látható. Az oxigént belélegzik a tüdőbe, és áthaladnak az alveolák vékony membránján és a véráramba (lásd az inszertet).

Ez az összefoglaló a kissejtes tüdőrákról és annak kezeléséről szól. A tüdőrákról bővebb tájékoztatásért lásd a következő PDQ-összefoglalókat:

Két fő típusa van a kissejtes tüdőráknak.

Ez a két típus sok különböző típusú cellát foglal magában. Az egyes típusú rákos sejtek nőnek és terjednek különböző módon. A kissejtes tüdőrák típusai a rákban megtalálható sejtek típusai és a mikroszkóp alatt nézve a sejtek megjelenése:

A dohányzás a legfontosabb kockázati tényező a kissejtes tüdőrákban.

Bármi, ami növeli az esélyét a betegség megszerzésére, kockázati tényezőnek nevezik. A kockázati tényező nem jelenti azt, hogy rákot fog kapni; ha nincsenek kockázati tényezők, nem jelenti azt, hogy nem fog rákot kapni. Beszéljen orvosával, ha úgy gondolja, hogy veszélyben lehet a tüdőrák.

A tüdőrák kockázati tényezői a következők:

A rákos megbetegedések fő kockázati tényezője az idősebb kor. A rák növekvő esélye egyre nő.

Ha a dohányzás más kockázati tényezőkkel kombinálódik, a tüdőrák kockázata nő.

A kissejtes tüdőrák jelei és tünetei közé tartozik a köhögés, a légszomj és a mellkasi fájdalom.

Ezeket és egyéb tüneteket kissejtes tüdõrák okozhatják, vagy más körülményeket. Vegye fel a kapcsolatot orvosával, ha rendelkezik az alábbiak bármelyikével:

A tüdőt vizsgáló tesztek és eljárások a kissejtes tüdőrák detektálására (megtalálására, diagnosztizálására és beindítására) szolgálnak.

A következő tesztek és eljárások alkalmazhatók:

Bizonyos tényezők befolyásolják a prognózist (a helyreállítás esélyét) és a kezelési lehetőségeket.

A prognózis (a helyreállítás esélye) és a kezelési lehetőségek függenek a következőktől:

Bizonyos betegek esetében a prognózis attól is függ, hogy a beteget kemoterápiával és sugárzással kezelik-e.

A legtöbb kissejtes tüdőrákos beteg esetében a jelenlegi kezelések nem gyógyítják a rákot.

Ha tüdőrákot találnak, a betegeknek gondolniuk kell arra, hogy részt vesznek a kezelés javítása érdekében elvégzett számos klinikai vizsgálatban. Klinikai kísérleteket végeznek az ország legtöbb részén a kissejtes tüdőrák minden szakaszában szenvedő betegeknél. A folyamatban lévő klinikai vizsgálatokról az NCI honlapján olvashat.

A kissejtes tüdőrák szakaszai

Főbb pontok

Miután diagnosztizálták a kissejtes tüdőrákot, vizsgálatokat végeznek annak megállapítására, hogy a rákos sejtek a mellkasban vagy a test más részein terjednek-e.

A folyamat, amely annak megállapítására szolgál, hogy a rák a mellkasban vagy a test más részein terjedt-e, úgy nevezik, hogy a beavatkozás megtörtént. A beavatkozási folyamatból származó információk meghatározzák a betegség állapotát. Fontos megismerni a színpadat a kezelés megtervezéséhez. A kissejtes tüdőrák diagnosztizálásához használt tesztek egy részét a betegség kialakulásához is felhasználták. (Lásd az Általános információk részt.)

A staging folyamatban felhasználható egyéb tesztek és eljárások a következők:

Háromféleképpen lehet rákosodni a szervezetben.

A rák terjedhet a szöveteken, a nyirokrendszeren és a vérön:

A rák elterjedhet, ahonnan a test más részeire kezd.

Amikor a rák a szervezet egy másik részébe terjed, akkor metasztázisnak nevezik. A rákos sejtek elszakadnak attól, ahonnan elkezdődtek (az elsődleges tumor), és a nyirokrendszeren vagy a véren keresztül haladnak.

Az áttétes tumor ugyanolyan típusú rák, mint az elsődleges daganat. Például, ha a kissejtes tüdőrák terjed az agyba, az agy rákos sejtjei valójában tüdőráksejtek. A betegség metasztatikus kissejtes tüdőrák, nem agyrák.

A következő lépéseket alkalmazzák kissejtes tüdőrák esetén:

Korlátozott szintű, kissejtes tüdőrák

A korlátozott szakaszban a rák a tüdőben van, ahol elkezdődött, és terjedhet a tüdő vagy a nyirokcsomók között a csontvég feletti területre.

Nagysebességű, kissejtes tüdőrák

A kiterjedt stádiumban a rák a tüdőn vagy a tüdő vagy a nyirokcsomók tüdeje felett helyezkedik el a csontvég felett a test többi helyére.

Újra visszatérő kissejtes tüdőrák

Az ismétlődő kissejtes tüdőrák a rák, amely a kezelést követően visszatér (visszatér). A rák visszatérhet a mellkasban, a központi idegrendszerben vagy a test más részein.

Kezelési opció áttekintése

Főbb pontok

A kissejtes tüdőrákban szenvedő betegeknél különböző típusú kezelésekre van szükség.

A kissejtes tüdőrákos betegek számára különböző típusú kezelések állnak rendelkezésre. Néhány kezelés standard (jelenleg alkalmazott kezelés), és néhányat klinikai vizsgálatokban tesztelnek. A kezelés klinikai vizsgálata egy olyan kutatási tanulmány, melynek célja a jelenlegi kezelések javítása vagy a rákos betegek új kezeléseivel kapcsolatos információk beszerzése. Amikor a klinikai vizsgálatok azt mutatják, hogy az új kezelés jobb, mint a hagyományos kezelés, az új kezelés válhat a szokásos kezelésnek. A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről. Néhány klinikai vizsgálat csak olyan betegek számára nyitott, akik nem kezdték meg a kezelést.

Hatféle standard kezelést alkalmaznak:

A műtét akkor alkalmazható, ha a rák csak egy tüdőben és csak a közeli nyirokcsomókban fordul elő. Mivel az ilyen típusú tüdőrák általában mindkét tüdőben megtalálható, a műtétet nem használják gyakran. A műtét során az orvos eltávolítja a nyirokcsomókat is, ha rájuk van rák. Néha a műtétet lehet használni a tüdőszövet mintájának eltávolítására a tüdőrák pontos típusának kimutatására.

Miután az orvos eltávolít minden rákot, amely a műtét idején látható, egyes betegek kemoterápiát vagy sugárterápiát kaphatnak a műtét után, hogy megöljék a rákos sejteket. A műtét után adott kezelést, hogy csökkentsék annak kockázatát, hogy a rák visszajön, az adjuváns terápiának nevezik.

kemoterápiás kezelés

A kemoterápia egy olyan rákkezelés, amely a rákos sejtek növekedését megakadályozó gyógyszereket használ, akár a sejtek megölésével, akár megakadályozva azok elosztását. Ha a kemoterápiát szájon át vagy vénába vagy izomba injektálják, a gyógyszerek bejutnak a véráramba, és rákos sejteket érhetnek el a szervezetben (szisztémás kemoterápia). Ha a kemoterápiát közvetlenül a cerebrospinális folyadékba, egy szervbe vagy egy testüregbe, például a hasba helyezik, a gyógyszerek elsősorban a rákos sejteket érintik ezen a területen (regionális kemoterápia). A kemoterápia beadása függ a kezelt rák típusától és állapotától.

Sugárkezelés

A sugárterápia olyan rákkezelés, amely nagy energiájú röntgenfelvételt vagy egyéb sugárzást használ fel a rákos sejtek megölése vagy növekedésük megakadályozására. Kétféle sugárkezelés létezik:

A sugárkezelés módja attól függ, hogy milyen típusú rákot alkalmaznak. A külső sugárterápiát kissejtes tüdőrák kezelésére alkalmazzák, és palliatív terápiaként is alkalmazhatók a tünetek enyhítésére és az életminőség javítására. Az agy sugárterápiája is csökkenthető annak a kockázatának a csökkentésére, hogy a rák az agyba terjeszkedik.

Célzott terápia

A célzott terápia olyan típusú kezelés, amely kábítószereket vagy egyéb anyagokat használ fel a specifikus ráksejtek megtámadására. A célzott terápiák általában kevesebb kárt okoznak a normál sejtekben, mint a kemoterápia vagy a sugárterápia. A monoklonális antitestterápia a célzott terápia egyik típusa, amely kiterjedt és ismétlődő kissejtes tüdőrák kezelésére szolgál.

A monoklonális antitestterápia olyan rákkezelés, amely a laboratóriumban egyetlen típusú immunrendszer sejtből származó antitesteket alkalmaz. Ezek az antitestek azonosítani tudják a rákos sejtekben lévő anyagokat vagy a normális anyagokat a vérben vagy szövetekben, amelyek segíthetnek a rákos sejtek növekedésében. Az antitestek az anyagokhoz kötődnek, és megölik a rákos sejteket, megakadályozzák növekedésüket, vagy megakadályozzák az elterjedést. A monoklonális antitesteket infúzió formájában adják. Ezek önmagukban alkalmazhatók, vagy kábítószerek, toxinok vagy radioaktív anyagok közvetlenül rákos sejtekbe juttathatók.

Az immunellenőrző pont-inhibitor terápia a monoklonális antitestterápia egy típusa. A PD-1 a T sejtek felszínén lévő fehérje, amely segít megőrizni a szervezet immunválaszát. Ha a PD-1 egy másik, PDL-1 nevű rákos sejthez kötődik, megállítja a T sejtet a rákos sejt megöléséből. PD-1 inhibitorok kapcsolódnak a PDL-1-hez, és lehetővé teszik a T-sejtek számára, hogy megöljék a rákos sejteket. A nivolumab, az ipilimumab és a pembrolizumab az immunellenőrző pont-inhibitorok típusai, amelyek a kiterjedt és ismétlődő kissejtes tüdőrák kezelésére szolgálnak. Nagyít Immun kontrollpont-inhibitor. A checkpoint fehérjék, például a PD-L1 a tumorsejteken és a PD-1-en a T-sejteken segítenek megőrizni az immunválaszokat. A PD-L1 PD-1-hez való kötődése megakadályozza, hogy a T-sejtek megölhessék a tumorsejteket a testben (bal oldali panel). A PD-L1 PD-1-hez való kötődés blokkolása immunellenőrző pont-inhibitorral (anti-PD-L1 vagy anti-PD-1) lehetővé teszi a T-sejtek számára, hogy megölik a tumorsejteket (jobb oldali panel).

Lézerterápia

A lézerterápia olyan rákkezelés, amely lézersugarat (erős intenzív fénysugár) használ fel a rákos sejtek megölésére.

Endoszkópos stent elhelyezés

Az endoszkóp egy vékony, csőszerű eszköz, amely a test belsejében lévő szöveteket vizsgálja. Az endoszkópnak van egy fénye és lencséje a megtekintéshez, és használható arra, hogy egy stentet helyezzen el a testszerkezetbe, hogy a szerkezet nyitva maradjon. Endoszkópos stentet használhatunk abnormális szövet által blokkolt légutak kinyitásához.

A klinikai vizsgálatok során új típusú kezelést tesztelnek.

A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos információk az NCI honlapján találhatók.

A kissejtes tüdőrák kezelése mellékhatásokat okozhat.

A rák kezelésével okozott mellékhatásokról a mellékhatások oldalán olvashat.

A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről.

Néhány beteg esetében a klinikai vizsgálatban való részvétel lehet a legjobb kezelés választása. A klinikai vizsgálatok része a rákkutatási folyamatnak. Klinikai kísérleteket végeztünk annak megállapítására, hogy az új rákkezelések biztonságosak és hatékonyak-e vagy jobbak-e, mint a szokásos kezelés.

A mai rák elleni szokásos kezelések közül sok a korábbi klinikai vizsgálatokon alapul. A klinikai vizsgálatban részt vevő betegek a szokásos kezelést kapják, vagy az elsők között új kezelést kaphatnak.

A klinikai vizsgálatokban részt vevő betegek segítenek a jövőben a rák kezelésének javításában is. Még akkor is, ha a klinikai vizsgálatok nem eredményeznek hatékony új kezeléseket, gyakran válaszolnak fontos kérdésekre és elősegítik a kutatás továbbterjedését.

A betegek klinikai vizsgálatokat végezhetnek rákkezelésük előtt, alatt vagy után.

Néhány klinikai vizsgálatban csak olyan betegek tartoznak, akik még nem részesültek kezelésben. Az egyéb kísérletek vizsgálati kezelése olyan betegeknél, akiknek a rákja nem javult. Vannak klinikai vizsgálatok is, amelyek új módszereket próbálnak megakadályozni a rák előfordulásának visszatéréséből (visszatérés) vagy a rák kezelésének mellékhatásainak csökkentésében.

Klinikai vizsgálatok zajlanak az ország számos részén. Az NCI által támogatott klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos információk megtalálhatók az NCI klinikai vizsgálata weboldalán. Más szervezetek által támogatott klinikai vizsgálatok megtalálhatók a ClinicalTrials.gov weboldalon.

Szükség lehet nyomonkövetési tesztekre.

A rák diagnosztizálásához vagy a rák kialakulásának megismeréséhez elvégzett néhány vizsgálat megismételhető. Néhány teszt megismétlődik, hogy megnézze, milyen jól működik a kezelés. A vizsgálatok folytatására, megváltoztatására vagy abbahagyására vonatkozó döntések alapulhatnak e vizsgálatok eredményei alapján.

A vizsgálatok egy része a kezelés befejezése után időről időre megmarad. Ezeknek a vizsgálatoknak az eredményei megmutathatják, hogy megváltozott-e az állapotod, vagy ha a rák megbetegedett (visszatér). Ezeket a teszteket néha nyomon követési teszteknek vagy ellenőrzéseknek nevezik.

Kezelési lehetőségek szakaszonként

Az alább felsorolt ​​kezelésekkel kapcsolatban tekintse meg a Kezelési opció áttekintése részt.

Korlátozott szintű, kissejtes tüdőrák

A korlátozott szakaszú kissejtes tüdőrák kezelésére a következők tartoznak:

A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.

Nagysebességű, kissejtes tüdőrák

A kiterjedt stádiumú kissejtes tüdőrák kezelésére a következők tartoznak:

A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.

A recidív kissejtes tüdőrák kezelési lehetőségei

Az alább felsorolt ​​kezelésekkel kapcsolatban tekintse meg a Kezelési opció áttekintése részt.

Az ismétlődő kissejtes tüdőrák kezelése a következőket foglalhatja magában:

A klinikai vizsgálati keresés segítségével megtaláljuk az NCI által támogatott rákos klinikai vizsgálatokat, amelyek elfogadják a betegeket. A rák típusától, a páciens korától és a kísérletek elvégzésétől függően vizsgálatokat végezhet. A klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános információk is rendelkezésre állnak.

További információ a kissejtes tüdőrákról

A Nemzeti Rákkutató Intézet további információit a kissejtes tüdőrákról lásd:

Az Országos Rákkutató Intézet általános rákos információira és egyéb erőforrásaira vonatkozóan lásd:

Erről a PDQ-összefoglalóról

Az orvos adatkérdése (PDQ) az Országos Rákkutató Intézet (NCI) átfogó rákinformációs adatbázisa. A PDQ adatbázis tartalmazza a rák megelőzésére, kimutatására, genetikájára, kezelésére, támogató gondozására és kiegészítő és alternatív gyógymódokra vonatkozó legfrissebb információk összefoglalóit. A legtöbb összefoglaló két változatban jelenik meg. Az egészségügyi szakemberek részletes leírása technikai nyelven íródott. A páciens verziója könnyen érthető, nem technikai nyelven készült. Mindkét verzió rákos információkkal rendelkezik, pontos és naprakész, és a legtöbb változat spanyolul is elérhető.

A PDQ az NCI szolgáltatása. Az NCI az Országos Egészségügyi Intézetek (NIH) része. A NIH a szövetségi kormány biomedikai kutatásának központja. A PDQ-összefoglalók az orvosi szakirodalom független felülvizsgálatán alapulnak. Ezek nem az NCI vagy az NIH politikai nyilatkozatai.

Ennek az összefoglalónak a célja

Ez a PDQ rák információs összefoglalása a kissejtes tüdőrák kezelésével kapcsolatos aktuális információkat tartalmazza. Célja, hogy tájékoztassa és segítse a betegeket, családokat és gondozóikat. Nem nyújt hivatalos iránymutatásokat és ajánlásokat az egészségügyi ellátásról szóló döntések meghozatala érdekében.

Felülvizsgálók és frissítések

A szerkesztői testületek írják le a PDQ rákinformációs összefoglalásait, és naprakészen tartják azokat. Ezek a bizottságok rákkezeléssel foglalkozó szakemberek és a rákkal kapcsolatos egyéb specialitásokból állnak. Az összefoglalókat rendszeresen felülvizsgálják, és új információkkal kerülnek módosításra. Az összes összefoglaló dátuma (“Utolsó módosítás dátuma”) a legfrissebb változás dátuma.

A betegtájékoztatóban szereplő információk az egészségügyi szakemberek által készített verzióból származnak, amelyet rendszeresen felülvizsgálnak és szükség szerint frissítenek a PDQ Adult Treatment Editorial Board.

Klinikai kísérleti információk

A klinikai vizsgálat olyan vizsgálat, amely egy tudományos kérdés megválaszolására szolgál, például arról, hogy az egyik kezelés jobb-e a másiknál. A kísérletek a múltbeli vizsgálatokon és a laboratóriumi tapasztalatokon alapulnak. Minden kísérlet megfelel bizonyos tudományos kérdéseknek annak érdekében, hogy új és jobb módszereket találjanak a rákos betegek segítésére. A kezelés során a klinikai vizsgálatok során információt gyűjtenek az új kezelés hatásairól és arról, hogy mennyire jól működik. Ha egy klinikai vizsgálat azt mutatja, hogy az új kezelés jobb, mint a jelenleg alkalmazott, akkor az új kezelés “normál” lesz. A betegek esetleg gondolkodni akarnak a klinikai vizsgálatban való részvételről. Néhány klinikai vizsgálat csak olyan betegek számára nyitott, akik nem kezdték meg a kezelést.

A klinikai vizsgálatok szerepelnek a PDQ-ban, és megtalálhatók az NCI honlapján. Számos rákos orvos is részt vesz a klinikai vizsgálatokban. További információkért hívja az 1-800-4-CANCER rák tájékoztató szolgálatot (1-800-422-6237).

Engedély az összefoglaló használatához

A PDQ bejegyzett védjegy. A PDQ-dokumentumok tartalmát szabadon szövegként lehet használni. Nem azonosítható NCI PDQ rák információs összefoglaló, hacsak az egész összefoglaló nem látható, és rendszeresen frissül. Azonban a felhasználó számára megengedett, hogy írjon egy mondatot, például: “Az NCI PDQ rákról szóló összefoglalója az emlőrák megelőzéséről a következőképpen állapítja meg a kockázatokat: [az összefoglaló kivonatát].”

A PDQ összegzésének legjobb módja a következő:

PDQ® Felnőtt Kezelés Szerkesztőség. PDQ kissejtes tüdőrák kezelés. Bethesda, MD: National Cancer Institute. Frissítve. Elérhető: https://www.cancer.gov/types/lung/patient/small-cell-lung-treatment-pdq. Hozzáférés. [PMID: 26389478]

Az összefoglalóban szereplő képeket a szerző (k), a művész és / vagy a kiadó engedélyével használják a PDQ-összefoglalókban való használatra. Ha PDQ-összefoglalóból szeretne képet használni, és nem használja az egész összefoglalót, akkor a tulajdonosnak engedélyt kell kapnia. A Nemzeti Rákkutató Intézet nem adhatja meg. Az összefoglalóban szereplő képek használatával kapcsolatos információk és a rákkal kapcsolatos számos egyéb kép megtalálható a Visuals Online-ban. A Visuals Online több mint 2000 tudományos kép gyűjteménye.

lemondás

Az összefoglalókban szereplő információk nem használhatók a biztosítási díjakra vonatkozó döntések meghozatalára. A biztosítási fedezetről bővebben a Cancer.gov webhelyen találhatók a kezelői rákkezelési oldalon.

Lépjen kapcsolatba velünk

További információért forduljon hozzánk, vagy segítséget kapjon a Cancer.gov weboldalán a Kapcsolatfelvétel a Súgó oldalon. Kérdések a Cancer.gov weboldalon keresztül is elérhetők.

Az Országos Rákkutató Intézet honlapján található legtöbb szöveg szabadon felhasználható vagy újra használható. A Nemzeti Rákkutató Intézetet forrásként kell jóváírni, és ehhez az oldalhoz kapcsolódó linket is be kell vonni, például a “Kissejtes tüdőrák kezelésére (PDQ®) -Patient Version eredetileg a National Cancer Institute kiadta.”

Kérjük, vegye figyelembe, hogy a kormányon kívüli egyének által készített blogbejegyzések tulajdonosa lehet az író tulajdonosa, és a grafika tulajdonosa lehet az alkotója. Ilyen esetekben kapcsolatba kell lépni az íróval, művészekkel vagy kiadóval, hogy engedélyt szerezzen az újrafelhasználásra.

Üdvözöljük a hozzászólásait ezen a bejegyzésen. Az összes megjegyzésnek meg kell felelnie a megjegyzéss politikának.

Szeretné használni ezt a tartalmat webhelyén vagy más digitális platformon? A szindikációs szolgáltatás oldalunk megtudja, hogyan.

Tovább a blogra »