Miri Tej

A lágyrészek szarkóma szakemberei

A lágyrészek szarkóma szakemberei

Az Ön egyedi szövege itt

Tumor típusok

Csont A lágyrészek (“vázizom”) daganata jóindulatú, rosszindulatú vagy metasztatikus lehet. A jóindulatú daganatok nem terjednek el az eredeti helyükről, és ezért nem veszélyeztetik a betegek túlélését. Azonban károsíthatják vagy elpusztíthatják a szöveteket, és nagyon fájdalmasak lehetnek. A jóindulatú daganatok, amelyeknél a sebészi eltávolítást követően fokozottan hajlamosak visszatérni (“megismétlődnek”) gyakran “agresszívnek” neveznek. Ez azonban nem jelenti azt, hogy terjedhetnek.

A rosszindulatú daganatok képesek a test más részeire terjedni. Ezeket ráknak nevezik. A daganatok más szövetekre való átterjedésének valószínűsége, és így a páciens kockázata a tumor “fokozatától” függ (lásd alább). Gyakran előfordul, hogy a rosszindulatú daganatokat műtéttel kezelik sugárzás és / vagy kemoterápia kombinációjával. Ha a csont, az izom vagy a kötőszövet rákos megbetegedése, akkor “szarkóma” -nak nevezik.

A metasztatikus tumorok olyan rákos megbetegedések, amelyek egyik helyről a másikra terjedtek el. A leggyakoribb forgatókönyv egy karcinóma, vagyis egy szervből eredő rák, amely a csontokra terjed. A leggyakoribb csontok a gerinc, a medence és a csípő. A leggyakoribb források az emlő-, vese-, tüdő-, pajzsmirigy- és prosztatarákok. Ezekben az esetekben a kezelést elsősorban orvosi onkológus végzi, aki a rák típusától függően kiválasztja a kemoterápiát. Központunk jellemzően részt vesz abban az esetben, ha a csontok károsodása fenyeget vagy már törést okozott. Egyes esetekben a műtét csökkentheti a fájdalmat és javíthatja a beteg életminőségét.

Példa egy lágyszöveti sarcomára, amely nagymértékben izgatja az izomot, de belül marad

A szarkóma a vázizomrendszer rosszindulatú daganata. A szarkóma a rák. A legtöbb ember jobban ismeri a szervekből, például az emlő-, tüdő- és vastagbélrákból eredő rákokat. Ezeket a rákokat együttesen “karcinóma” -nak nevezik. A szarkóma ritka, az összes rák kevesebb mint 1% -át teszi ki.

Sokféle szarkóma van. Általánosságban a csontszarkóma gyakoribb a gyermekeknél és tizenéveseknél, valamint a lágyszöveti szarkómáknál gyakoribb a felnőtteknél. Minden szarkóma közös jellemzőkkel rendelkezik, amelyek megkülönböztetik őket a karcinómáktól:

  • A szarkóma elsősorban a véráramon keresztül terjed, nem a nyirokrendszeren, mint a karcinóma, ezért a legtöbb sarcomai műtét nem tartalmazza a nyirokcsomók eltávolítását
  • a szarkóma inkább a szomszédos struktúrákba való beszorulás helyett inkább nyomja, így a nagyon nagy daganatokat általában műtéti úton eltávolítják
  • sok szarkóma “alacsony fokozatú” (lásd alább), egyesek pedig nagyok, és ezért alacsony kockázatot jelentenek a beteg túlélése szempontjából

Puha szövetszarkóma

A “lágyszövet” szavak sokakat összekevernek. A lágy szövetek együtt tartják a testet. Ezek közé tartozik az izmok, az inak, az erek, a zsír, az idegek és a mély bőr szövetek. A lágy szövetek nem tartalmaznak csontokat vagy más szerveket. Bár a testrészek, például a tüdő, a mellek és a vastagbélok puha, speciális funkcióik vannak. Mivel nagyon konkrét “munkahelyeket” végeznek, nem tekinthetők a “puha szövetek” részének.

A lágyrész-szarkóma az egyik lágy szövetben rák. Sokféle lágyrész-szarkóma létezik. Általánosságban a lágyszöveti szarkóma ritka. A lágyrész-daganatok 43 százaléka kezdi a karokat vagy a lábakat. A többiek többsége megtalálható a törzsben vagy a törzsterületen. Kevésbé találhatók a fej és a nyak, vagy más szervekben, beleértve a májat, tüdőt, vese-, méh-, emlő-, gyomor-bélrendszeri vagy hasüregeket.

Nem sokat tudunk arról, hogy mi okozza a lágyszöveti sarcomát. Tudják azonban, hogy a sérülések nem okozzák a betegséget. Mivel ezek a daganatok ritkán fordulnak elő, ha lágyszöveti szarkóma van, fontos, hogy a vázizomzat-daganatos beteg gondozását keressük.

Grading és Staging

Tüdő csomó a sarcomából, amely metasztatizált

A fokozat a tumor agresszivitásának mértéke, amelyet a patológus mikroszkopikusan lát. A szarkóma általában “alacsony”, “közepes” vagy “magas”. A “magas” fokozatú daganatok a legvalószínűbbek a terjedéshez vagy a visszatéréshez.

Amikor a szarkóma elterjedt a test más részein, messze a leggyakoribb hely a tüdő. Így minden szarkóma-beteg rendszeresen átesik a tüdő CT-vizsgálatán. Ha a tüdőbe áttétet észlelnek, sok esetben a tumort tartalmazó tüdő egy része eltávolítható.

A szarkóma jövőbeni viselkedését előre jelző három dolog:

  1. Tumor fokozat (alacsony, közepes vagy magas)
  2. A tumor mérete (5 cm-nél kisebb vagy nagyobb;

2 inch)

  • A tumor elhelyezkedése, különösen, hogy a bőr alatt vagy mélyebbek az izmok alatt
  • Összefoglalva, a fenti három információ összeadódik a szarkóma “szakaszába”. A szarkóma egy szakaszának hozzárendelése egy kísérlet arra, hogy megpróbálja megjósolni a jövőbeli folyamatot. A szakaszok I (egy) és IV (négy) között mozognak. Minél magasabb a színpad, annál aggasztóbb a viselkedése.

    Az alacsony fokozatú szarkóma szinte mindig I. fázisú. A közepes és magas fokú szarkóma vagy II. Vagy III. A IV. Stádiumú szarkómák azok, amelyek már elterjedtek, azaz metasztatizálták.

    Nagyon fontos megjegyezni, hogy a daganatképzés célja, hogy segítse az orvosokat összehasonlítani a kezelések és az eredmények a nagy populációk a betegek. Nagyon durva prognózist jelenthet egy beteg számára. Nem jósolja meg a jövőt, és biztosan nem mondhatja meg nekünk, hogy “mennyi ideig kell valaki élni”.

    A lágyrészek szarkóma szakemberei

    A differenciálatlan szarkóma, a mediális comb, a világosabb területek a tumoron belüli vérzés következményei, gyakran magas fokú daganatokban

    Nem differenciált szarkóma (orsósejtes szarkóma, malignus fibrous hisztiocytoma)

    A leggyakoribb lágyszövet-szarkóma valójában egy olyan, amely nem mutat semmilyen konkrét altípus jellemzőit, azaz “nem differenciálódott”. A múltban ez a fajta “rosszindulatú fibrous histiocytoma” -nak nevezték, az aktuális név “differenciálatlan pleomorphic sarcoma”.

    Ez a típus többnyire felnőtteknél és időseknél, leggyakrabban a comboknál található félfenék. Mint a lágyszöveti sarcomákhoz hasonlóan, a sugárzás és a műtét kombinációjával kezelik. Tipikusan a műtét előtt sugárzás érhető el, a daganat csak a bőr alatt van. A sebészet magában foglalja a daganat eltávolítását a normál izomzat borításával együtt, amelyet “széles reszekciónak” neveznek.

    Hisszük, hogy a kemoterápia enyhe mértékben növelheti a túlélést a lágyszöveti szarkóma számos típusában. Azonban életkoruktól és állapotuktól függően előfordulhat, hogy nem mindig előnyös. A pácienseink többsége személyesen konzultál a sarcoma orvos onkológiai szakembere Dr. Alex Spirával röviddel műtét után. Abban az időben megvitatják a kemoterápia szerepét a sajátos állapotukban.

    liposarcoma

    A liposarcoma egyfajta lágyrész-szarkóma, amelyben a sejtek különböző mennyiségű mikroszkópos zsírt termelnek. A liposarcoma különböző altípusai vannak. Az egyiket “jól differenciált liposarcomának” hívják. Ez egy lassan növekvő tumor, ami némileg hasonlít a normál zsírhoz az MRI-n. Valójában a nagy lipomákban (jóindulatú zsíros tumorok) szenvedő betegekről feltételezhető, hogy jól differenciált liposarcoma van.

    Azonban tapasztalt mozgásszervi daganatos szakorvos általában különbséget tesz a fizikai vizsgálat és az MRI alapján. Ez a közösség egyik gyakori felkérése. Ennél is fontosabb, hogy a jól differenciált liposzómáknak nincs metasztatikus potenciálja a “sarcoma” szó ellenére. Az egyetlen szükséges kezelés a daganat sebészeti eltávolítása, további izom nélkül.

    A liposarcoma egyéb altípusai (“myxoid”, “pleomorphicus” stb.) Hasonlóan kezelik a nem differenciált szarkóma (lásd fent). Ez azt jelenti, hogy a sugárzás követett “széles reszekciójú” sebészeti beavatkozás, majd a lehetséges kemoterápiával kapcsolatos viták.

    Kommentek


    Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

    | Regisztráció


    Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
    Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!